Lipiec: Trzaskowski zlekceważył wyborców i mieszkańców Świętokrzyskiego [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 06.07.2020 08:30 / Data aktualizacji: 06.07.2020 09:39
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.07.2020 Kielce. Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

06.07.2020 Kielce. Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Unikanie debaty prezydenckiej organizowanej przez TVP świadczy o tym, że kandydat Koalicji Obywatelskiej boi się konfrontacji. Jest tchórzem i unika odpowiedzialności - w ten sposób poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości ocenił wycofanie się kandydata Koalicji Obywatelskiej z przyjazdu do Końskich.

Parlamentarzysta podkreślił na naszej antenie, że wszelkie przeciwne opinie dotyczące sposobu organizacji debaty w Końskich są nie na miejscu.

- To jakieś nieporozumienie, wręcz można powiedzieć jakaś schizofrenia polityczna, przecież od organizacji debat to nie jest kandydat, w tym przypadku kandydat na prezydenta, dlatego powinien się on poddać tym reżimom, w granicach których prowadzona jest kampania. Organizacja takiej debaty spoczywa na telewizji publicznej, to jest wpisane w misję TVP i w prawo wyborcze - powiedział szef PiS w regionie.

Jego zdaniem, wycofanie się Rafała Trzaskowskiego z tego spotkania jest nieodpowiedzialne.  

- Boi się tej debaty, jest po prostu tchórzem, nieodpowiedzialnym politykiem. Pan Rafał Trzaskowski zlekceważył wyborców, zlekceważył mieszkańców województwa świętokrzyskiego - podkreślił Krzysztof Lipiec. Jak dodał, ten kto się boi nie powinien zabiegać o najwyższy urząd w państwie.

- Kandydat Koalicji Obywatelskiej wysiadł już na tej ostatniej prostej kampanii wyborczej, czego nie można powiedzieć o prezydencie Andrzeju Dudzie. Widać to na spotkaniach z mieszkańcami w całym kraju. To człowiek z werwą, który powinien kontynuować swoją prezydenturę - zaznaczył poseł Lipiec.  

Odnosząc się do projektu zmiany konstytucji, w której Andrzej Duda zaproponował, by w ustawie zasadniczej znalazł się zapis zakazujący adopcji dzieci przez pary jednopłciowe poseł Lipiec stwierdził, że to bardzo cenna inicjatywa prezydenta.

- To jest w jakimś sensie urobek tej kampanii prezydenta Andrzeja Dudy, a więc kampania wyborcza to nie tylko rywalizacja pomiędzy kandydatami, ale to jest również promocja programów wyborczych, a prezydent Duda bardzo często rozmawiał na ten temat z Polakami podczas spotkań. Mam takie przekonanie, że jeśli tego typu nowelizacja o zakazie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe zostałaby ustanowiona normą konstytucyjną, to wówczas skończyłyby się też spory, które mają teraz miejsce. To może zapobiec katastrofie. To akurat przeżywa Europa zachodnia, która dała się ponieść ideologii lewackiej i stąd są same kłopoty - podkreślił gość Radia Kielce.

Poseł Krzysztof Lipiec zachęcił do udziału w II turze wyborów prezydenckich i do oddania głosu na Andrzeja Dudę.

Reklama