Lista projektów do budżetu obywatelskiego

Data publikacji: 17.09.2021 17:04 / Data aktualizacji: 27.09.2021 07:22
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Urząd Miasta Kielce

163 pomysły powalczą o realizację w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich znalazły się między innymi: aleja sław piłki ręcznej, budowa parkingu przy ulicy Grunwaldzkiej, czy mural upamiętniający obrońców Kielc z 1939 roku. O tym, które z nich zostaną zrealizowane zadecyduje głosowanie mieszkańców, które rozpoczęło się dziś (27 września).

Jak informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, projekty w ramach budżetu obywatelskiego zostały podzielone na kilka kategorii: 18 zadań inwestycyjnych - dużych, 62 małe, 12 tzw. projektów zielonych oraz 71 zadań nie inwestycyjnych.

- W tym roku głosować można tylko i wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem formularza na stronie internetowej Idea Kielce. Każdy z mieszkańców może zagłosować na jeden duży projekt inwestycyjny, trzy małe, dwa projekty zielone oraz cztery projekty nie inwestycyjne - wyjaśnia.

Aby zagłosować wymagane jest podanie numeru telefonu, na który zostanie wysłany sms z kodem weryfikacyjnym. Natomiast osoby, które nie mają dostępu do Internetu, będą mogły oddać głos w specjalnie do tego przeznaczonych punktach. Głosowanie potrwa do 11 października.

W tym roku na realizację projektów w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, miasto przeznaczyło 7,8 mln zł.

LISTA PROJEKTÓW DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA

Reklama