Łodzianki najlepsze w TRZUSKAWICA CUP

Data publikacji: 20.06.2021 19:18
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
I Turniej Piłkarski Dziewcząt do lat 11 TRZUSKAWICA CUP

I Turniej Piłkarski Dziewcząt do lat 11 TRZUSKAWICA CUP
Fot. Michał Stańczyk

Zespół UKS SMS Łódź wygrał I Turniej Piłkarski Dziewcząt do lat 11 TRZUSKAWICA CUP. W wielkim finale na stadionie w Nowinach łodzianki pokonały Diamonds Academy z Warszawy 3:1.

- To był bardzo fajny turniej dla nas. Czujemy się świetnie jako zwyciężczynie. Nawet upał nie był taki straszny, bo jesteśmy przyzwyczajone do takich warunków – powiedziała w rozmowie z Radiem Kielce zawodniczka UKS SMS Łódź Wiktoria Zawierucha.

- Nie walczyłyśmy do końca. Chyba opadłyśmy z sił. Łodzianki były mocne, ale gdybyśmy się bardziej postarały to wygrałybyśmy ten mecz. To drugie miejsce to i tak duży sukces, bo to był bardzo wymagający turniej – komentowała „na gorąco” kapitan Diamonds Academy Marianna Morawska.

W meczu o trzecie miejsce Beniaminek Profbud Krosno pokonał UKKS Katowice 3:0. Natomiast reprezentacja ŚZPN uplasowała się na dziewiątej pozycji.

W turnieju TRZUSKAWICA CUP wzięło udział 26 drużyn. To największy w historii turniej piłki nożnej dziewcząt w regionie świętokrzyskim. We wrześniu odbędzie się podobna impreza dla 11-letnich chłopców. Jednym z patronów medialnych turnieju było Polskie Radio Kielce. 

I Turniej Piłkarski Dziewcząt do lat 11 TRZUSKAWICA CUPFot. Michał Stańczyk

Reklama