Łódzkie. Z grobu ukradł 180 róż i wręczył jej koleżankom; grozi za to do 8 lat więzienia

Data publikacji: 07.07.2020 15:30
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Policjanci z Poddębic (Łódzkie) zatrzymali 20-latka, który na cmentarzu komunalnym ograbił grób z kwiatów, a następnie wręczył je dwóm koleżankom. Za okradanie nagrobków mężczyźnie grozić może do 8 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali we wtorek mężczyznę, który dzień wcześniej ograbił grób na cmentarzu komunalnym z blisko 180 ciętych róż. Kwiaty przekazał swoim koleżankom. Skradzione mienie zostało odzyskane - poinformowała PAP Beata Orłowska z poddębickiej komendy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut - za ograbienie grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie 20-latka zadecyduje sąd.

- Kradzież nawet małego znicza jest przestępstwem. Jeśli zauważymy zachowanie świadczące o ograbianiu grobu, nie wahajmy się zawiadomić policji. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie pozwoli funkcjonariuszom podjąć natychmiastowe i skuteczne działania. Wszyscy odwiedzający groby najbliższych, którzy zauważą podejrzanie zachowujące się osoby, powinni natychmiast kontaktować się z policją pod nr 997 lub 112 - podkreśliła Orłowska.

adv adv
Wiadomości
Reklama