Ludzie z regionu zatrzymani w sprawie GetBack

Data publikacji: 12.10.2021 12:54
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. cba.gov.pl

8 kolejnych osób, w tym mieszkańców regionu świętokrzyskiego, zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, w związku ze śledztwem w sprawie spółki GetBack.

Zatrzymani, to pracownicy jednego z banków, oferujący klientom obligacje spółki, wprowadzając ich w błąd co do wartości i bezpieczeństwa tych papierów.

W wyniku nabycia oferowanych obligacji GetBack, 133 osoby poniosły szkodę o wartości ponad 17,5 mln zł. Jednocześnie przeszukiwane są miejsca zamieszkania zatrzymanych, po to, by zabezpieczyć dowody rzeczowe. Zatrzymane osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Później śledczy podejmą decyzję, czy wystąpić o areszt dla zatrzymanych.

Śledztwo w sprawie GetBack S.A. prowadzone jest w kilku wątkach. Dotychczas zarzuty usłyszało już 78 osób, w tym wszyscy członkowie zarządu spółki.

W październiku 2020 roku, w sprawie został skierowany pierwszy akt oskarżenia. Prokuratura Regionalna w Warszawie zarzuciła 16 osobom m.in. oszustwa związane z dystrybucją obligacji GetBack S.A. i certyfikatów funduszy inwestycyjnych, nadużycie uprawnień i wyrządzenie Idea Bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz prowadzenie przez ten bank działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia KNF.

Reklama