Luzowanie obostrzeń. Siłownie, kluby fitness i baseny wracają do działalności

Data publikacji: 28.05.2021 07:09
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Od dziś w reżimie sanitarnym i z limitami osób mogą działać siłownie, kluby fitness i baseny. Zmieniły się też limity dotyczące liczby uczestników zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami sportowymi - może wziąć w nich udział do 250 osób.

Baseny i kryte obiekty sportowe są dostępne dla wszystkich pod warunkiem, że są obłożone w maksymalnie 50 procentach. W siłowniach, klubach fitness i solariach obowiązuje reżim sanitarny i limit osób - jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

W wydarzeniach sportowych poza obiektami sportowymi może brać udział maksymalnie 250 osób. Do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciw COVID-19. W wydarzeniach sportowych na otwartym powietrzu można udostępnić co czwarte miejsce dla publiczności.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów podczas najbliższych meczów towarzyskich reprezentacji Polski w piłce nożnej - spotkań z Rosją i z Islandią - publiczności można udostępnić nie więcej niż 50 procent liczby miejsc na widowni.

Lokale gastronomiczne mogą otworzyć swoje sale dla klientów i podawać posiłki stacjonarnie. Dziś wchodzą w życie nowe zasady dotyczące miedzy innymi kawiarni, restauracji i pubów. To dla wielu lokali, które nie mają możliwości wystawienia ogródków, powrót do pracy po siedmiu miesiącach podawania posiłków tylko na wynos.

W lokalach maksymalnie może być zajęta połowa stolików. Odległość między nimi musi wynosić co najmniej 1,5 metra - chyba że właściciele zainstalują specjalną metrową przegrodę.

Od dziś można będzie organizować imprezy okolicznościowe w limicie do 50 osób. Nie wliczają się do tego osoby, które zostały już w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

W praktyce oznacza to, że wesela, komunie i inne tego typu wydarzenia mogą zgromadzić znacznie więcej niż 50 gości.

Reklama