Maciej Bartoszek: jeździmy na mecze i oglądamy zawodników

Data publikacji: 06.07.2020 14:15
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce

Na zdjęciu: Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W piątek piłkarze Korony zostali zdegradowani do I ligi, ale już wcześniej rozpoczęto w kieleckim klubie operację pod hasłem „przyszły sezon”. Trener kielczan Maciej Bartoszek podkreśla, że trwają poszukiwania piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić Koronę podczas rozgrywek na zapleczu ekstraklasy.

- Jeździmy na różne mecze i oglądamy zawodników. Czasu nie jest dużo, dlatego nasz harmonogram jest bardzo napięty i cały sztab jest w to zaangażowany. Cieszę się, że zarząd nas wspiera w tych naszych poszukiwaniach. Te działania są szeroko zakrojone, ale również prowadzimy rozmowy z zawodnikami, których chcielibyśmy zatrzymać na przyszły sezon – powiedział Maciej Bartoszek.

18 lipca, po zakończeniu rozgrywek ekstraklasy, kilku kluczowym piłkarzom, kończą się kontrakty. Są to m.in. Peteri Forssel, Marcin Cebula, Adnan Kovačević, Jakub Żubrowski, Ognjen Gnjatić i Andres Lioi. Maciej Bartoszek nie chciał zdradzić, którzy zawodnicy z tej listy są nadal w kręgu zainteresowań Korony. Również sam trener ma umowę do końca sezonu, ale rozmowy w sprawie jej przedłużenia są mocno zaawansowane i być może niebawem nowy kontrakt zostanie podpisany.

Reklama