Małe miasto uczy dzieci

Data publikacji: 28.09.2020 13:17
Autor: Magdalena Sitek / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.09.2020. Staszów. Zespół Szkół im. Stanisława Staszica. Warsztaty projektu „Małe Miasto Staszów”

28.09.2020. Staszów. Zespół Szkół im. Stanisława Staszica. Warsztaty projektu „Małe Miasto Staszów”
Fot. Magdalena Sitek / Radio Kielce

Kim zostać w dorosłym życiu - dziennikarzem radiowym, policjantem, strażakiem, czy kucharzem? Jaki zawód wybrać mogą zdecydować dzieci, które dziś w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie rozpoczęły udział w tygodniowych warsztatach projektu „Małe Miasto Staszów”.

Podczas zajęć, dzieci w wieku od 10 do 12 lat odwiedzają zaaranżowane na potrzeby warsztatów stoiska, poznają tajniki różnych zawodów, uczą się współpracy, planowania oraz zarabiania i rozsądnego wydawania pieniędzy.

Wśród 21 punktów znalazło się także stoisko przygotowane przez Polskie Radio Kielce. Dzieci z dziennikarzami naszej rozgłośni poprowadzą Radio Małego Miasta. Odwiedzając go zapoznają się między innymi z podstawami pisania informacji, przeprowadzania wywiadów oraz montażu radiowego.

W projekcie w sumie weźmie udział 105 uczniów z publicznych szkół podstawowych w Staszowie oraz 30 wolontariuszy. Całość przygotowała Fundacja Nowa Przestrzeń Sztuki z Kielc wraz z partnerem, którym jest Urząd Miasta w Staszowie.

Organizatorem konkursu grantowego „Małe Miasto” jest Fundacja BGK imienia Jana Kantego Steczkowskiego.

Fot. Fundacja Nowa Przestrzeń Sztuki z Kielc

Reklama