Małgorzata Wasserman w Ostrowcu wspierała Andrzeja Dudę

Data publikacji: 20.06.2020 14:00
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.06.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Akcja „Łączy nas Polska”. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Kryj - poseł PiS, Jarosław Rusiecki - senator PiS, Małgorzata Wasserman - posłanka PiS, Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS i Zbigniew Duda - szef ostrowieckich struktur PiS

20.06.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Akcja „Łączy nas Polska”. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Kryj - poseł PiS, Jarosław Rusiecki - senator PiS, Małgorzata Wasserman - posłanka PiS, Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS i Zbigniew Duda - szef ostrowieckich struktur PiS
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Małgorzata Wasserman odwiedziła dziś Ostrowiec Świętokrzyski. Na rynku w towarzystwie świętokrzyskich parlamentarzystów i działaczy Prawa i Sprawiedliwości przekonywała mieszkańców do głosowania na Andrzeja Dudę.

Małgorzata Wasserman powiedziała, że ostatnie 5 lat to przełom dla Polski. Rodakom żyje się lepiej, w cztery lata zlikwidowano biedę poprzez programy socjalne, a polska gospodarka się umocniła. Dodała, że pandemia koronawirusa opóźni rozwój, jednak zaznaczyła, że w Polsce nie ma tak trudnej sytuacji, jak w innych krajach. Jej zdaniem to zasługa rządu i ministra zdrowia, którzy bardzo szybko zareagowali na początku pandemii. Przygotowano także pomoc dla przedsiębiorców. Jak dodaje Małgorzata Wasserman, aby rząd Prawa i Sprawiedliwości mógł w dalszym ciągu realizować swój plan potrzebna jest dobra harmonijna współpraca z prezydentem. To gwarantuje, jej zdaniem, jedynie Andrzej Duda. 

- Nie stać nas dzisiaj w żaden sposób na prezydenta, który będzie uprawiał politykę tylko po to, aby podnieść notowania swojej partii, aby odsunąć od rządzenia Prawa i Sprawiedliwość - mówi Małgorzata Wasserman.

Szef świętokrzyskiego PiS-u poseł Krzysztof Lipiec przypomniał wczorajsze spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą w regionie świętokrzyskim, które zgromadziło wielu mieszkańców.

- Dali piękne świadectwo przywiązania do tych wartości, które legły u podstaw naszej wolności, naszej niezależności, naszego aktywnego działania na rzecz suwerennego państwa polskiego - mówi Krzysztof Lipiec.

Poseł Andrzej Kryj przekonuje, że możliwe jest rozstrzygnięcie wyborów w pierwszej turze, ale aby tak się stało, potrzeba ogromnej mobilizacji osób popierających Andrzeja Dudę. Uważa, że bardzo ważna będzie wizyta prezydenta w Stanach Zjednoczonych u prezydenta Donalda Trumpa.

- Niektórzy mówią, że to akt kampanii wyborczej. Chciałbym mieć takiego prezydenta, który potrafi w swoją kampanię wprzęgnąć prezydenta największego mocarstwa ekonomicznego i militarnego na świecie - mówi poseł Andrzej Kryj.

Podczas dzisiejszego spotkania na rynku senator Jarosław Rusiecki przypomniał prezydenta PO Bronisława Komorowskiego, który bez zastanowienia podpisał ustawę o podniesieniu wieku emerytalnego. Senator podkreśla, że w Ostrowcu uderzyło to m.in. w pracowników huty. Dłuższa praca w tak ciężkich zakładach, jak i w każdych innych, była poniżej godności. Z kolei szef ostrowieckich struktur PiS Zbigniew Duda nawiązał do stulecia Bitwy Warszawskiej.

- Sto lat temu nasi dziadowie zwyciężyli czerwoną hołotę. Razem możemy w tej chwili wygrać z totalną opozycją, ale przypomnijmy słowa Solidarności: „Chodźcie z nami” - przekonywał Zbigniew Duda.

Małgorzata Wasserman odwiedziła dziś także Starachowice.

Reklama