Mali policjanci rozdawali odblaski w Końskich

Data publikacji: 05.10.2021 13:17
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.10.2021. Końskie. Akcja „Świeć przykładem”

05.10.2021. Końskie. Akcja „Świeć przykładem”
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Przedszkolaki w mundurach policjantów rozdawały w Końskich odblaski mieszkańcom. W ten sposób funkcjonariusze miejscowej komendy zaangażowali najmłodszych do policyjnej akcji „Świeć przykładem” i wspólnego przypominania, że odblask może uratować ludzkie życie.

Mieszkańcy Końskich bardzo chętnie odbierali odblaski od dzieci. 

- Taka akcja jest bardzo potrzebna, by od najmłodszych lat uczyć zasad bezpieczeństwa. Odblaski niejednokrotnie ratują życie - mówiła obdarowana odblaskiem pani Bożena.

Z kolei pan Rafał przyznaje, że jemu, jako kierowcy, brak odblasków u pieszych bardzo utrudnia jazdę i stwarza niebezpieczeństwo na drodze.

- Nośmy odblaski, nie wstydźmy się. Sam jestem kierowcą i wieczorem naprawdę pieszych bez odblasków nie widać - apelował pan Rafał.

Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich informuje, że dzisiejsza akcja została przeprowadzona z Przedszkolem nr 6 w Końskich. Dodaje, że celem jest popularyzacja noszenia elementów odblaskowych od najmłodszych lat.

- Dni są coraz krótsze, jednocześnie zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, gdy zwiększony będzie ruch na drogach. Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie, nośmy odblaski, bo to od nas zależy nasze życie i zdrowie - przestrzega funkcjonariuszka.

Jak informowaliśmy, wcześniej policjanci rozdawali odblaski przy kościołach. Elementy odblaskowe przekazała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Reklama