Małogoski Rynek znów zmieni oblicze

Data publikacji: 19.02.2021 16:07
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.02.2021 Małogoszcz. Rynek

19.02.2021 Małogoszcz. Rynek
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / UMiG w Małogoszczu

Rynek w Małogoszczu ponownie ma się zmienić. To miejsce przed 8 laty przeszło rewitalizację, ale obecny wygląd nie we wszystkich mieszkańcach wzbudza entuzjazm. Władze miasta zaplanowały więc zmiany.

Na Rynku mają pojawić się m.in. fontanna, pomnik upamiętniający bitwę pod Małogoszczem z 1863 roku i tablica multimedialna, dzięki której będzie można poznać historię miasta. Planowane jest zamontowanie dwóch ławek solarnych, które mają pozwolić na naładowanie telefonu i roślinnej ściany z donicami. Na temat tych propozycji mogli wypowiedzieć się mieszkańcy miasta. W ankiecie ogłoszonej przez magistrat głos oddało niecałe 100 osób.

Jak informuje burmistrz Mariusz Piotrowski, teraz trwa analiza oddanych głosów. Wyniki ankiety poznamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Zostaną one podane do publicznej wiadomości.
Propozycje i sugestie mieszkańców przekazane będą również projektantom, którzy po uzgodnieniach z konserwatorem będą się starali uwzględnić je w projekcie zmian na Rynku.

- Nie chcemy rewitalizować już rewitalizowanego rynku tylko chcemy uwzględnić te element na których zależało mieszkańcom - mówi Mariusz Piotrowski.

Rewitalizacja rynku w Małogoszczu odbyła się w 2012 roku. Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł.

Reklama