Marcin Różycki we władzach POT

Data publikacji: 22.07.2021 11:27
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Marcin Różycki

Na zdjęciu: Marcin Różycki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Marcin Różycki, były zastępca prezydenta Kielc, został wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Dziś w Warszawie podpisał umowę o pracę.

W kilkuetapowym konkursie na to stanowisko, pokonał kilku kandydatów - informuje TVP 3 Kielce. W Polskiej Organizacji Turystycznej będą mu podlegały departamenty marketingu oraz strategii i rozwoju.

- Dla mnie to duże wyzwanie. Do nowej pracy podchodzę z wielką pokorą. Konkurs był bardzo trudny, tym bardziej cieszę się, że komisja doceniła moje doświadczenie zarówno biznesowe, jak i samorządowe. Z pewnością będę je wykorzystywał. W nowej pracy z pewnością nie zapomnę o moim regionie i mieście z którego pochodzę - mówi w rozmowie z TVP3 Kielce Marcin Różycki.

Marcin Różycki w kwietniu został odwołany ze stanowiska zastępcy prezydenta Kielc. Bogdan Wenta wówczas nie potrafił wyjaśnić dlaczego pozbywa się z ratusza jednego z najbliższych współpracowników. Powodów odwołania nie poznał również Marcin Różycki. W ratuszu podlegały mu między innymi wydziały zajmujące się edukacją i zdrowiem. Przed rozpoczęciem pracy w ratuszu, był menadżerem jednego z kieleckich hoteli.

Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z kilkudziesięciu działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jej celem jest promowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju polskiej turystyki prowadzone są zarówno w kraju jak i za granicą.

Tagi do tego wpisu
Reklama