Marek Kwitek: wzajemne relacje w Zjednoczonej Prawicy wymagały doprecyzowania

Data publikacji: 28.09.2020 08:10 / Data aktualizacji: 28.09.2020 08:40
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Marek Kwitek, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Marek Kwitek, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Zjednoczona Prawica podczas ostatnich wyborów otrzymała od Polaków wotum zaufania i musimy je spłacić realizując proponowane programy - powiedział poseł PiS Marek Kwitek komentując podpisanie przez liderów PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia umowy koalicyjnej.

Jak zauważył, po kilku latach wspólnego działania wzajemne relacje wymagały doprecyzowania by w przyszłości móc skutecznie realizować program wyborczy.

- To bardzo ważne, ponieważ przed nami kolejne reformy m.in sądownictwa, rynku medialnego czy oświaty. Musimy także znaleźć skuteczne rozwiązania by wyjść z kryzysu spowodowanego pandemią.

Jak dodaje gość Radia Kielce, wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu zakończy się rekonstrukcja rządu. Najważniejszym jej elementem jest to, że zasiądą w nim liderzy trzech partii. To wzmocni gabinet premiera Morawieckiego i sprawi, że na miejscu będą uzgadnianie wszystkie decyzje koalicji. To bardzo duże wzmocnienie rządu, a obecność w nim prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - wniesie jeszcze większą stabilizację. Dzięki temu jeszcze sprawniej będzie można przyjmować różne rozwiązania, które są bardzo ważne dla dalszego rozwoju Polski. Borykamy się ze skutkami pandemii koronawirusa i musimy jak najszybciej wrócić na ścieżkę wzrostu gospodarczego.

- Także sytuacja zewnętrza, szczególnie na Białorusi, wymaga szybkich rozwiązań i dlatego potrzebny jest skuteczny rząd i współpraca wszystkich partii tworzących Zjednoczoną Prawicę - dodał poseł Marek Kwitek.

Reklama