Mariusz Gosek: z kryzysu Zjednoczona Prawica wyjdzie mocniejsza

Data publikacji: 25.09.2020 08:12 / Data aktualizacji: 25.09.2020 08:41
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.09.2020. Mariusz Gosek, świętokrzyski parlamentarzysta Solidarnej Polski

25.09.2020. Mariusz Gosek, świętokrzyski parlamentarzysta Solidarnej Polski
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Problemy w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy zostały wyjaśnione i rozmowy prowadzone przez liderów PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia dobiegają końca i należy spodziewać się podpisania nowej umowy koalicyjnej - mówi poseł Mariusz Gosek, świętokrzyski parlamentarzysta Solidarnej Polski.

Jak stwierdził - drobne kryzysy zdarzają się w każdej rodzinie i jestem przekonany, że ten ostatni został już zażegnany i pójdziemy do przodu. Istotą i zadaniem Zjednoczonej Prawicy jest bowiem reformowanie kraju i wprowadzanie dobrych zmian.

Pytany, czy Solidarna Polska i jej lider Zbigniew Ziobro nie stracili swojej pozycji odpowiedział, że każdy spór wzmacnia rodzinę i tak jest także w przypadku Zjednoczonej Prawicy. Minister Ziobro nadal będzie prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości.

Jako bardzo dobry krok świętokrzyski parlamentarzysta ocenił zapowiedzi wejścia do rządu prezesa Jarosława Kaczyńskiego w randzie wicepremiera i osoby, która kierować będzie Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej. To znakomita decyzja, bo Jarosław Kaczyński jest osobą, która doprowadziła prawicę do sukcesu. To bardzo dobre rozwiązanie dla rządu i Polski, ponieważ obecność lidera PiS wzmocni rząd, którego celem jest dalsze reformowanie kraju.

- Kibicujemy, aby tak się stało, bo Jarosław Kaczyński to same dobre zmiany - dodał polityk.

Tagi do tego wpisu
Reklama