Marlena Maląg pod wrażeniem starachowickiego OHP

Data publikacji: 03.07.2020 14:41
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2020 Starachowice. Minister Marlena Maląg - szefowa resortu  rodziny, pracy i polityki społecznej odwiedza Ośrodek Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach. W centrum zdjęcia od lewej: poseł Krzysztof Lipiec, Agnieszka Kuś - kierownik ośrodka OHP, poseł Marek Kwitek, minister Marlena Maląg i Zbigniew Koniusz - wojewoda.

03.07.2020 Starachowice. Minister Marlena Maląg - szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej odwiedza Ośrodek Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach. W centrum zdjęcia od lewej: poseł Krzysztof Lipiec, Agnieszka Kuś - kierownik ośrodka OHP, poseł Marek Kwitek, minister Marlena Maląg i Zbigniew Koniusz - wojewoda.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Prawo i Sprawiedliwości przywraca wartość i znaczenie kształcenia zawodowego w Polsce - podkreślała w Starachowicach minister Marlena Maląg. Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej odwiedziła nowy budynek Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy.

Jak powiedziała minister Marlena Maląg, reforma szkolnictwa wprowadzona w 2016 roku przyczyniła się do skutecznego przygotowania młodzieży do zawodu. Minister przypomniała, że budowa nowego obiektu starachowickiej placówki została w całości sfinansowana z budżetu ministerstwa.

- Starachowicki Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP pokazuje dobre działania. Pokazuje w jaki sposób powinno przebiegać praktyczne przygotowanie do nauki zawodu. Ten obiekt służy młodzieży, mogliśmy dziś obserwować, jak młodzi zdobywają doświadczenie m.in. w branży budowlanej. Cieszy fakt, że młodzież po okresie pandemii chętnie wraca do nauki zawodu. Starachowicka placówka to piękny obiekt, życzylibyśmy sobie jak najwięcej takich miejsc, zarządzanych w ten sposób - dodaje.

Agnieszka Kuś, kierownik ośrodka podkreślała, że nieplanowana wizyta minister Marleny Maląg to duże wyróżnienie i powód do dumy.

- W województwie świętokrzyskim jesteśmy właściwie jedynym ośrodkiem, który szkoli uczniów, a zarazem jesteśmy największą placówką, posiadającą aż 270 uczestników warsztatów. Cieszę się, że pani minister mogła zobaczyć obiekt, który został wybudowany z pieniędzy resortowych - dodaje.

Podczas wizyty w regionie minister Marlena Maląg odwiedzi także Pawłów i miejscowość Gadka w gminie Mirzec.

Reklama