Marlena Maląg: powinniśmy kontynuować dobrą zmianę

Data publikacji: 03.07.2020 14:48
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2020. Pawłów. Wizyta Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej

03.07.2020. Pawłów. Wizyta Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- W najbliższych wyborach zdecydujemy, w którą stroną pójdzie Polska. Czy będziemy kontynuować dobrą zmianę rozpoczętą przez Andrzeja Dudę i budować silne społeczeństwo, czy pójdziemy w stronę liberalizmu - mówiła w Pawłowie minister Marlena Maląg.

Podczas spotkania z mieszkańcami przypominała, że Andrzej Duda to człowiek wiarygodny.

- Andrzej Duda nie „zapomina”, czy głosował za czy przeciw podniesieniu wieku emerytalnego, jak Rafał Trzaskowski. Nie kłamie, że przybyło milion osób bezrobotnych w czasie epidemii - mówiła szefowa resortu rodziny.

Minister przypomniała, że kluczowe jest utrzymanie reform, a ich gwarantem jest Andrzej Duda.

Poseł Agata Wojtyszek mówiła, że dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości wiele osób w całej Polsce odczuło pozytywne zmiany. Na wsiach to koła gospodyń wiejskich, ale także inwestycje potrzebne do wyrównywania poziomu życia.

- Są także takie przypadki, kiedy reformy rządowe pomagają pojedynczym osobom. Tak jest w przypadku osób cierpiących na rzadkie choroby, teraz jest możliwość refundowania leczenia takich chorób - podkreśla Agata Wojtyszek.

Poseł Marek Kwitek zaznacza, że szybkie przekazanie środków z tarcz antykryzysowych dla przedsiębiorców, to zasługa sprawnego i odpowiedzialnego działania rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Dzięki temu do przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy trafiły ogromne pieniądze.

- Właściciele firm z różnych segmentów gospodarki podkreślają, że bez tej pomocy nie przetrwaliby trudnego okresu pandemii. Skuteczna pomoc jest możliwa dzięki dobrej znajomości potrzeb społeczeństwa - dodaje.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości cały czas wywiązuje się z obietnic, jakie złożył wyborcom przed pięcioma laty, dotyczących słuchania ludzi i zmieniania Polski na lepsze.

- Gwarantem utrzymania ciągłości dobrych reform obozu Zjednoczonej Prawicy jest druga kadencja prezydenta Andrzeja Dudy, dlatego zachęcam wszystkich do tego, aby 12 lipca wziąć udział w wyborach, po to, aby zagwarantować dalszy rozwój Polski - zaznacza.

O tym rodzaju wsparcia mówiła Renata Sikora, babcia półtorarocznego Olka, który czeka na kosztowną operację nogi. Z kolei poseł Andrzej Kryj zaznaczył, że równomierny rozwój kraju, któremu służy współpraca rządu i prezydenta, jest możliwy dzięki kolejnej kadencji Andrzeja Dudy.

Reklama