Marsz Śladami Kobiet połączony z akcją charytatywną

Data publikacji: 07.03.2021 16:42
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.03.2021 Sandomierz. Marsz Śladami Kobiet. Na zdjęciu przemawia Marcin Piwnik - starosta sandomierski

07.03.2021 Sandomierz. Marsz Śladami Kobiet. Na zdjęciu przemawia Marcin Piwnik - starosta sandomierski
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu odbył się Marsz Śladami Kobiet. Zorganizowano go w formie nordic walking. W ten sposób panie i panowie świętowali przypadające na jutro święto - Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Marsz połączony był z akcją charytatywną na rzecz trzymiesięcznego Bartusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni, podopiecznego Fundacji SiePomaga. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, rozdawano ulotki. Uczestnicy wydarzenia pokonali 7 kilometrów, przeszli ulicami, których patronkami są kobiety, czyli np. ulicą Marii Curie-Skłodowskiej, Wąwozem Królowej Jadwigi, byli przy figurze św. Tekli, na ulicy Haliny Krępianki, która według legendy uratowała Sandomierz przed Tatarami.   

Podczas marszu trzeba było utrzymywać bezpieczne odległości i nie iść w dużych grupach.

Nastroje wśród uczestników były bardzo radosne.   

Jolanta Drabik i Celina Medaj przyszły razem na marsz. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślały, że od razu spodobała się im ta propozycja na spędzenie niedzielnego popołudnia, ponieważ lubią aktywność, nie zraża ich gorsza pogoda, a sport i rekreacja bardzo dobrze działają na organizm. Ponadto bardzo chciały wesprzeć chore dziecko.

Wśród uczestników Marszu Śladami Kobiet mile widziane były ciekawe, kolorowe stroje. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki” przyszły w spódnicach ozdobionych wiosennymi kwiatami, a wokół szyi miały przewiązane szale z kolorowych piór, natomiast kilkoro mieszkańców Sandomierza przebrało się za bociany jako zwiastuny wiosny, inni mieli np. kolorowe peruki na głowie.

Starosta sandomierski Marcin Piwnik powiedział, że w tym roku obchody Dnia Kobiet z powodu epidemii nie mogą być takie jak zwykle, dlatego postanowiono zorganizować coś na otwartej przestrzeni, z elementami podkreślającymi to święto.  

Stwierdził, że zauważalna jest wyraźna tendencja mówiąca o tym, że kobiety w powiecie sandomierskim są coraz bardziej aktywne, jeżeli chodzi o sport i rekreację, co świadczy o tym, że dbają o siebie i o swoje zdrowie. Coraz bardziej powszechne stają się spacery nordic walking organizowane przez koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia, wiele osób zażywa rekreacji indywidualnie.
Na zakończenie Marszu Śladami Kobiet każda z pań otrzymała  kwiatek oraz coś słodkiego.
Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich  „Chwałowianki” z gminy Obrazów oraz  Stowarzyszenia „ Aktywni dla Słupczy ”w gminie Dwikozy.

 

adv adv
Wiadomości
Reklama