Marszałek przeciął wstęgę w klubie seniora

Data publikacji: 16.09.2021 17:58
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.09.2021. Lipa. Otwarcie Klubu Seniora. Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego

16.09.2021. Lipa. Otwarcie Klubu Seniora. Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

W Lipie, w gminie Ruda Maleniecka oficjalnie otwarto kolejny w regionie Klub Seniora. 89 osób skorzysta w nim z rehabilitacji, zajęć kulturalnych, warsztatów i spotkań.

Seniorki obecne na otwarciu klubu mówiły, że uczestniczą już w zajęciach kulinarnych, florystycznych, plastycznych, a także rehabilitacyjno-ruchowych, prowadzonych przez doświadczoną kadrę.  

 - Miłe panie nas rehabilitują i prowadzą zajęcia - stwierdziła pani Anna. - Wszyscy tutaj wspieramy się wzajemnie - dodała. - Dziękujemy władzom gminy, że zadbały o miejsce dla seniorów, w którym możemy się spotykać - powiedziała z kolei pani Maria. 

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, który oficjalnie przeciął wstęgę, symbolicznie otwierając nowy obiekt, podkreślił, że takie miejsca są potrzebne i cieszą się dużym zainteresowaniem 

- Starsi ludzie, którzy są już po okresie aktywności zawodowej, niejednokrotnie mieszkają sami, a tu mają możliwość integracji, wspólnych spotkań i kontynuowania swoich pasji - dodał. 

Uczestniczący w otwarciu Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego powiedział, że środki z urzędu marszałkowskiego w wysokości ponad miliona złotych zostały dobrze wykorzystane na stworzenie miejsca integracji seniorów. 

- To, że jest tu ponad 80 osób pokazuje skalę przedsięwzięcia. Dostosowano starą przedwojenną szkołę i zmieniono ją w miejsce, gdzie wszyscy mogą się spotkać. Dodatkowo mieszkańcy odległych miejscowości przywożeni są tutaj busem - zaznaczył. 

Zajęcia dla seniorów odbywają się od godz. 10 do 14, biorą w nich udział osoby starsze z Lipy, Rudy Malenieckiej, Maleńca, Wyszyny Machorowskiej i Dęby.

Reklama