Marszałek Sejmu z wizytą w Skalbmierzu przypomniała o czynach Andrzeja Dudy w minionej kadencji

Data publikacji: 01.07.2020 18:46
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.07.2020. Skalbmierz. Wizyta marszałek Sejmu Elżbiety Witek. W środku: Elżbieta Witek - marszałek Sejmu

01.07.2020. Skalbmierz. Wizyta marszałek Sejmu Elżbiety Witek. W środku: Elżbieta Witek - marszałek Sejmu
Skalbmierz / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Województwo świętokrzyskie w I turze wyborów prezydenckich odniosło ogromny sukces, ponieważ jest na trzecim miejscu, jeżeli chodzi o największą liczbę oddanych głosów na Andrzeja Dudę - mówiła w Skalbmierzu marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Dodała, że bardzo dziękuje tym osobom, które zdecydowały się pójść do urn i dokonać dobrego wyboru dla Polski.

- To świadczy o tym, że doceniacie to, co obecnie urzędujący prezydent robi oraz to, że w godny sposób reprezentuje Polskę i Polaków na całym świecie. On jest dumny z dokonań mieszkańców kraju i bardzo ceni sobie tradycje oraz rodzinę - mówiła do zebranych.

Marszałek zaznaczyła także, że jest po raz pierwszy na Ponidziu i jest nim zauroczona. Dodała, że bardzo lubi jeździć do małych miast i wsi dlatego, że ludzie są szczerzy i chętnie dzielą się swoimi uwagami.

Podczas spotkania Elżbieta Witek przypomniała także, że za kadencji Andrzeja Dudy podjęto wiele dobrych dla Polaków inicjatyw, szczególnie programów społecznych skierowanych do rodzin.

- Chodzi o to, aby dać nam wszystkim wolność. Jeżeli nie myśli się o tym, żeby starczyło od wypłaty do wypłaty, to jest to wolność. Jeżeli możemy wyjechać tam, gdzie chcemy z dziećmi na wczasy, albo wysłać wszystkie pociechy na kolonie, a nie tylko jedno z nich, to jest nasza wolność - zauważyła.

W spotkaniu wzięła udział liczna grupa mieszkańców miasta, którzy mieli ze sobą banery „Duda 2020” oraz biało-czerwone flagi. Nie zabrakło także artystów ludowych.

Reklama