Marszałek Sejmu z wizytą w Świętokrzyskiem [PLAN WIZYTY]

Data publikacji: 30.06.2020 14:51 / Data aktualizacji: 01.07.2020 08:38
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Elżbieta Witek i poseł Andrzej Kryj

Elżbieta Witek i poseł Andrzej Kryj
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek przebywa z wizytą w województwie świętokrzyskim. Zaplanowano cztery spotkania z mieszkańcami regionu.

Swoją wizytę pani marszałek rozpoczęła w Kielcach na Placu Artystów. Elżbieta Witek spotkała się z samorządowcami województwa świętokrzyskiego, aby porozmawiać m.in. o problemach polskich samorządów, a głównie o Funduszu Inwestycji Samorządowych.

- Będziemy również, wspólnie z samorządowcami, zachęcali mieszkańców województwa o to, aby w niedzielę 12 lipca region stanął na wysokości zadania i oddał głos na prezydenta Andrzeja Dudę. Polska potrzebuje takiego przywództwa, które udowodnił w mijającej kadencji - zaznaczył poseł.

Następnie, Marszałek Sejmu uda się na Ponidzie. To jak zaznacza parlamentarzysta, region który do tej pory był zdominowany przez ruch ludowy, a jak się okazało, największe poparcie uzyskał obecnie urzędujący prezydent. Dodaje, że nastąpiło przeorientowanie na południu województwa, stąd wizyta Elżbiety Witek.

- Przy tej okazji dziękuję wszystkim działaczom ruchu ludowego za to, że wsłuchali się w mój apel, postawili na Prawo i Sprawiedliwość. Gdybyśmy chcieli porównać to poparcie jakie padło dla naszego kandydata Andrzeja Dudę, a kandydata wspieranego przez PSL, to okazuje się, że poparcie dla przedstawiciela ruchu ludowego było bardzo skromne - zaznacza.

Z Kielc marszałek uda się do Wiślicy, gdzie spotka się z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich oraz ze strażakami OSP. Z mieszańcami spotka się później na rynku, a następnie weźmie udział w pikniku nad Nidą.

Na zakończenie wizyty Elżbieta Witek pojedzie do Skalbmierza. Tam odbędzie się spotkanie ze społecznymi komitetami poparcia prezydenta jak i mieszkańcami. Swoją podróż po województwie zakończy w Pińczowie. Tam spotkanie z mieszkańcami miasta odbędzie się w parku miejskim.

adv adv
Wiadomości
Reklama