Marzena Okła-Drewnowicz liczy na zwycięstwo Trzaskowskiego

Data publikacji: 29.06.2020 13:38
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Marzena Okła-Drewnowicz - posłanka PO

Na zdjęciu: Marzena Okła-Drewnowicz - posłanka PO
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Wynik Rafała Trzaskowskiego to bardzo dobry prognostyk przed drugą turą wyborów, jednak należy bardzo mocno pracować do ostatniego dnia kampanii - komentuje niedzielne wyniki głosowania poseł Marzena Okła-Drewnowicz z Platformy Obywatelskiej.

- Wierzę w to, że jego program - „Nowa Solidarność”, który przede wszystkim stawia na wspólną Polskę, w której nie będzie podziałów, zostanie zaakceptowany przez wyborców. Liczę że większość osób przekona się do jego kandydatury i Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem Polski - dodaje.

Świętokrzyska parlamentarzystka PO pytana na czyje poparcie może liczyć Rafał Trzaskowski stwierdziła, że wyborcy pozostałych kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury, nie będą głosować automatycznie, a będą kierować się swym rozumem i przekonaniami.

- Wierzę w zdroworozsądkowe podejście wyborców. Jak również w to, że Rafał Trzaskowski jako jedyny kandydat, który znalazł się w drugiej turze jest w stanie połączyć różnych Polaków. Zarówno tych, którzy opowiadają się za lewą, czy prawą stroną sceny politycznej - podkreśla.

Według wciąż nieoficjalnych wyników wyborów w pierwszej turze Rafał Trzaskowski w skali kraju uzyskał 30,34 procent głosów, natomiast w województwie świętokrzyskim zagłosowało na niego 21,29 procent wyborców.

Reklama