Marzena Okła-Drewnowicz: poczekajmy do rana aż zostaną policzone wszystkie głosy

Data publikacji: 12.07.2020 22:00
Autor: Robert Szumielewicz , Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.07.2020. Kielce. Sztab wyborczy PO. Na zdjęciu (z lewej): Marzena Okła-Drewnowicz - poseł PO, Artur Gierada - lider świętokrzyskich struktur PO

12.07.2020. Kielce. Sztab wyborczy PO. Na zdjęciu (z lewej): Marzena Okła-Drewnowicz - poseł PO, Artur Gierada - lider świętokrzyskich struktur PO
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego liczą osoby zgromadzone w sztabie wyborczym PO. Posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz ma nadzieję na zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego.

Dodaje, że z pokorą będzie czekać do samego rana, do czasu przeliczenia wszystkich głosów.   Tutaj wszystko się może zdarzyć.

Jak dodała, trzeba mieć na uwadze, że Rafał Trzaskowski wystartował z kampanią na kilka tygodni przed wyborami. Dzisiaj idzie łeb w łeb z urzędującym prezydentem. To już jest wielki sukces.  Andrzej Duda po pierwszej turze miał 13 proc  przewagi, więc kandydatowi PO udało się dogonić go, a mam nadzieję, że również i pokonać. To jest naprawdę olbrzymi sukces.

Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej stwierdził, że sondaże jeszcze nic nie znaczą.

- Na pewno udało nam się bardzo zmobilizować Polaków i dać im wiarę w zwycięstwo. Dać im wiarę w inną Polskę - mówił. - Pokazaliśmy, że Polska to nie Węgry, że łatwo się nie poddamy. Nawet takiej wielkiej machinie propagandowej, jaką ma PiS poprzez media narodowe. To ich demagogia podzieliła Polskę i my musimy ją odbić - zakończył Artur Gierada. 

Reklama