Maseczki, płyny dezynfekcyjne, gry edukacyjne. Moc darów dla Staszowa

Data publikacji: 30.05.2020 17:17
Autor: Michał Kita / Kategoria: Strefa munduru
30.05.2020 Staszów. Akcja Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie Plus. Przekazanie  środków ochrony osobistej. Od lewej: poseł Krzysztof Lipiec, wicemarszałek Marek Bogusławski i wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk

30.05.2020 Staszów. Akcja Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie Plus. Przekazanie środków ochrony osobistej. Od lewej: poseł Krzysztof Lipiec, wicemarszałek Marek Bogusławski i wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkaset sztuk środków ochrony osobistej, płyny dezynfekcyjne, a także zestawy kamizelek odblaskowych trafiły do organizacji i instytucji z powiatu staszowskiego w ramach akcji Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie Plus. Jednym z pomysłodawców tej inicjatywy jest wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

Jak podkreślił parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, z uwagi na trwającą epidemię akcja nieco zmieniła formułę i obecnie skupia się na zapewnieniu sprzętu niezbędnego do walki z koronawiursem.

- W sumie rozdaliśmy setki lub nawet tysiące sztuk różnorodnych elementów, począwszy od gier i materiałów edukacyjnych dla dzieci, elementów odblaskowych, po środki ochrony osobistej takie jak maseczki, płyny dezynfekujące, czy rękawiczki - wyjaśnia.

Piotr Wawrzyk zaznaczył, że pomoc trafiła do przedstawicieli służb mundurowych, pracowników ochrony zdrowia, a także osób i instytucji współpracujących z młodzieżą.

Jak poinformował starosta jędrzejowski Paweł Faryna, akcja swój początek miała na początku roku w Jędrzejowie, wówczas koncentrowała się głównie na profilaktyce bezpieczeństwa w domu, w pracy, szkole oraz na drodze. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem w większości powiatów w regionie - podkreśla.

- Ten program jest popularny nie tylko wśród samorządów, ale także instytucji i stowarzyszeń, które chętnie z nami współpracują. Ta akcja pokazuje, że razem jesteśmy silniejsi, a przede wszystkim solidarni w walce z wirusem, dlatego chcemy ten pomysł rozpropagować na terenie całego kraju - zaznacza.

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, prezesa świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, akcja zainicjowana przez wiceministra Piotra Wawrzyka i starostę jędrzejowskiego świadczy o tym, że jako społeczeństwo umiemy sobie wzajemnie pomagać w trudnych czasach epidemii.

- Cieszę się, że na staszowskim Rynku zgromadzili się ci, którzy są najbardziej aktywni w walce z zarazą. To między innymi strażacy, służby medyczne i policjanci, którzy zostali obdarowani kolejnymi środkami umożliwiającymi walkę z koronawirusem. Bezpieczne Świętokrzyskie, to dobry program, za który chciałem serdecznie podziękować jego pomysłodawcom - podkreśla.

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego zaznaczył, że celem akcji jest nie tylko profilaktyka dotycząca zagrożeń, jakie niesie ze sobą koronawirus, ale także promocja zdrowego i bezpiecznego trybu życia.

Środki ochrony osobistej w ramach akcji trafiły między innymi do młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP w Kurozwękach, członków OSP w Bogorii, Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, oraz ratowników medycznych ze Szpitala Powiatowego w Staszowie.

Reklama