Mateusz Morawiecki przekonywał, że Andrzej Duda jest gwarantem rozwoju Polski

Data publikacji: 09.07.2020 17:55 / Data aktualizacji: 09.07.2020 18:33
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.07.2020 Jędrzejów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Na zdjęciu (od lewej): senator Krzysztof Słoń, poseł Krzysztof Lipiec, wiceminister sportu Anna Krupka i premier Mateusz Morawiecki

09.07.2020 Jędrzejów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Na zdjęciu (od lewej): senator Krzysztof Słoń, poseł Krzysztof Lipiec, wiceminister sportu Anna Krupka i premier Mateusz Morawiecki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Premier Mateusz Morawiecki dał świadectwo, że prezydent Andrzej Duda jest stabilnym gwarantem stabilnego rozwoju kraju - ocenia czwartkową wizytę szefa rządu w regionie poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

- Premier podczas spotkań z mieszkańcami świętokrzyskiego zaświadczył o tym, że współpraca rządu z panem prezydentem to rzecz dobra dla Polski. Mateusz Morawiecki poruszał także ważne kwestie dotyczące sytuacji gospodarczej naszego kraju na tle Unii Europejskiej. Premier prostował kłamstwa i oszustwa, jakie w tej kwestii wygłasza kontrkandydat urzędującego prezydenta - Rafał Trzaskowski - dodaje.

Zdaniem Krzysztofa Lipca, atmosfera podczas spotkań daje nadzieję na sukces i zwycięstwo wyborcze Andrzeja Dudy w niedzielę, 12 lipca.

- Potrzebna jest dobra współpraca rządu z prezydentem i taka współpraca jest obecnie, dlatego potrzebujemy kolejnej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy, szczególnie w tym trudnym czasie kryzysu związanego z koronawirusem - mówiła po spotkaniu z premierem Morawieckim w Jędrzejowie wiceminister sportu Anna Krupka.

Jak dodała, potrzebne jest sprawne rządzenie i sprawne zarządzanie państwem, dlatego nie czas na kłótnie i spory w wydaniu Platformy Obywatelskiej i jej wiceprzewodniczącego - Rafała Trzaskowskiego. 

- Prezydent Andrzej Duda we współpracy z rządem premiera Mateusza Morawieckiego prowadzi politykę, której priorytetem jest zrównoważony rozwój, rozwój takich miast jak Jędrzejów i małych gmin wiejskich. Zarządzanie krajem oraz wizyty prezydenta Andrzeja Dudy we wszystkich polskich powiatach pokazują, jak bardzo poważnie podchodzimy do Polski powiatowej oraz jak bardzo poważnie traktujemy Jędrzejów i powiat jędrzejowski - podkreślała wiceminister Krupka.

Jak powiedział Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, podczas wizyty w Jędrzejowie premier Morawiecki podsumował brak wiarygodności kontrkandydata prezydenta Andrzeja Dudy.

09.07.2020 Jędrzejów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Na zdjęciu (w środku): premier Mateusz MorawieckiFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To do czego się zobowiązywał w kampaniach, tego nie realizował lub realizował odwrotnie. Obiecywał, że nie będzie podwyżek w Warszawie, a dwa tygodnie po wyborach podniósł ceny za użytkowanie wieczyste - dodał poseł Wawrzyk.

Poseł Michał Cieślak, świętokrzyski parlamentarzysta Porozumienia zwrócił uwagę, na dobre informacje, o jakich mówił premier Mateusz Morawiecki, wręczając świętokrzyskim samorządowcom promesy z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

- Między innymi w Busku premier przekazał gigantyczne środki, dzięki którym tylko na samo Pondzie trafi ponad 30 mln złotych. Nasi samorządowcy nie ukrywali dużego zdziwienia i satysfakcji, ponieważ są to środki, które nigdy wcześniej do samorządów nie trafiały. Te pieniądze będzie można przeznaczyć na potrzeby lokalnych społeczności i wszystkie niezbędne inwestycje - zaznacza.

- Wizytami w naszym województwie premier Mateusz Morawiecki udowadnia, że z łączą go ze Świętokrzyskiem nie tylko więzy rodzinne, ale także ogromne więzy sympatii z regionami, takimi jak nasz - ocenia senator Krzysztof Słoń.

- Te regiony w działalności premiera jako szefa rządu są na pierwszym miejscu. Celem działań tego rządu, wspieranych przez prezydenta Andrzeja Dudę, jest zrównoważony rozwój kraju. Bardzo ważnym sygnałem, który poszedł ze Świętokrzyskiego w Polskę jest to, że rząd i prezydent chcą bardzo mocno współpracować z samorządami. Potwierdziły to ostatnie tarcze antykryzysowe i wsparcie inwestycji w postaci Funduszu Inwestycji Samorządowych - dodaje.

Krzysztof Słoń podkreśla, że równie ważną konsekwencją dzisiejszej wizyty jest informacja przekazana przez premiera o tym, że Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w mających się odbyć we wrześniu targach zbrojeniowych w Kielcach.

W ocenie wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, premier Mateusz Morawiecki odwiedził region z przekazem prawdy na temat obiektywnego stanu państwa, który jest bardzo dobry.

09.07.2020. Sandomierz. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. 09.07.2020. Sandomierz. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Na zdjęciu (w środku): Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Anna Krupka - poseł PiS, Jarosław Rusiecki - senator PiSFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Premier apelował o spokój i możliwość przedłużenia synergii działania pomiędzy rządem a osobą prezydenta. Nasz przekaz jest prosty - Polska jest jedna, dlatego warto wybierać rozsądnie i warto stawiać na ludzi, którzy się sprawdzili do tej pory - dodaje.

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego podkreśla, że w ostatnim czasie w województwie świętokrzyskim były wszystkie najważniejsze osoby w państwie.

- Obok urzędującego prezydenta region dwukrotnie odwiedziła także marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a dziś premier Mateusz Morawiecki, który wskazał jednoznacznie, że Andrzej Duda jest kandydatem, na którego warto postawić 12 lipca - stwierdził marszałek województwa.

Zdaniem Andrzeja Prusia, przewodniczącego sejmiku województwa świętokrzyskiego, wizyta premiera Mateusza Morawieckiego pokazuje, jak ważna jest jednolitość władzy, a także szybkie i skuteczne współdziałanie.

- Dowodem tego jest fakt, że dziś premier przywiózł dla samorządów regionu kilkanaście milionów złotych w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, które trafiły do wszystkich, bez względu na barwy polityczne, co dla niektórych jest zaskoczeniem - dodaje.

Andrzej Pruś podkreśla, że aby dalej utrzymać dobre trendy rozwojowe, konieczny jest wybór prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję, do czego należy zachęcać wszystkich mieszkańców.

Zdaniem Marka Bogusławskiego, wicemarszałka województwa świętokrzyskiego, wizyta szefa rządu w Jędrzejowie oznacza, że na mapie politycznej i wyborczej to miasto jest bardzo ważne. Jak powiedział, powiat jędrzejowski po pierwszej turze wyborów prezydenckich był czwarty w województwie pod względem poparcia prezydenta Andrzeja Dudy.

- Wsparcie premiera Mateusza Morawieckiego wpłynie tylko jeszcze lepiej na niedzielny wynik wyborów i wygraną najlepszego kandydata - urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy - dodał.

- Dla Jędrzejowa zawsze wielkim wyróżnieniem jest to, kiedy najważniejsi politycy w kraju  odwiedzają miasto, dlatego wizyta premiera Mateusza Morawieckiego, podobnie jak dwa tygodnie temu wizyta prezydenta Andrzeja Dudy jest ważna dla Jędrzejowa i dla jego mieszkańców - powiedział burmistrz Marcin Piszczek.

- Nieważne, jaka jest opcja polityczna, ważne jest to, że prezydent i dziś premier dostrzegają społeczności takich małych miast i miasteczek jak Jędrzejów. Są z nami w naszej małej ojczyźnie - mówił burmistrz Piszczek.

Jak powiedział Paweł Faryna, starosta powiatu jędrzejowskiego, premier Mateusz Morawiecki do regionu przyjechał z dobrymi wiadomościami, ponieważ samorządowcy otrzymali promesy na realizację zadań sfinansowanych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Podkreślił, że to duże wsparcie dla samorządów, dzięki którym wszystkie gminy będą miały szanse równomiernie się rozwijać i nie ma podziału na „Polskę A” i „Polskę B”.

- Wspieramy prezydenta Andrzeja Dudę bardzo mocno, ponieważ to jedyny i najlepszy kandydat na prezydenta. Widzimy, ile w ciągu tych pięciu lat już zostało zrobione i ile można zrobić w kolejnych pięciu latach - mówił starosta Faryna.  

24-letnia Katarzyna Skowronek, mieszkanka Jędrzejowa, która obecnie studiuje w Krakowie powiedziała, że wspiera prezydenta Andrzeja Dudę. Jak tłumaczyła, to kandydat, z którego poglądami i wartościami w pełni się zgadza.

- Dla prezydenta ważne są rodzina oraz moralność i uczciwość. To również jest ważne dla mnie, dlatego tu jestem i wspieram prezydenta Andrzeja Dudę - mówiła mieszkanka Jędrzejowa.  

Reklama