Matura z angielskiego była łatwa [ARKUSZ]

Data publikacji: 10.06.2020 11:44
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.06.2020 Kielce. Matury. Język angielski. Maturzyści IV LO wychodzą ze szkoły.

10.06.2020 Kielce. Matury. Język angielski. Maturzyści IV LO wychodzą ze szkoły.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zaskoczenia nie było, dzisiejsza matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym była łatwa. Według maturzystów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, zarówno treści pisemne, jak i nagrania lektora nie sprawiały problemu.

- Wydaje mi się, że był banalny. Słuchanki były tak łatwe, że można było rozwiązywać w ich trakcie inne zadania. Pierwsza była o audycji radiowej, następna o architekturze - powiedział jeden ze zdających abiturientów.

Tematem pracy pisemnej była wycieczka z przewodnikiem.

Większość maturzystów zostaje jeszcze w szkołach to dlatego, że o godzinie 14 rozpocznie się kolejny egzamin, również z języka angielskiego, tym razem jednak na poziomie rozszerzonym. Absolwenci liceum przy ulicy Radiowej w Kielcach spodziewają się łatwego arkusza.

- Przedmiot jest przyjemny, ten egzamin może być odrobinę trudniejszy niż podstawa. Nie sądzę jednak, żeby matura rozszerzona z języka angielskiego czymkolwiek nas zaskoczyła - mówili absolwenci.

Język angielski na poziomie podstawowym zdawało dziś w województwie świętokrzyskim prawie 10 tys. osób. Niestety, podobnie jak wczoraj, do niektórych szkół wpłynęły e-maile próbujące zablokować egzamin. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty mówi, że w porównaniu do wtorku było ich znacznie mniej, poruszały też inne tematy. Nadawca jednej wiadomości informował przykładowo, że z powodu epidemii minister zdrowia anulował matury w całym kraju. Kazimierz Mądzik mówi, że mimo tych prób w każdej szkole matury odbywały się normalnie.

EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Tagi do tego wpisu
Reklama