Matura z matematyki z fałszywymi alarmami w tle [ARKUSZ]

Data publikacji: 09.06.2020 11:52
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.06.2020 Kielce. Zespół Szkół nr 3. Matura z matematyki

09.06.2020 Kielce. Zespół Szkół nr 3. Matura z matematyki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Łatwa, ale nie banalna – tak uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach ocenili dzisiejszą maturę z matematyki. Część zadań sprawiła kłopot, ale ogólny poziom egzaminu ich zdaniem był łatwiejszy niż matury z lat poprzednich czy egzaminy próbne, które zdawali.

- Jestem zadowolona, choć kilku zadań nie zrobiłam. Nie wiem, może stres na to wpłynął, ale zawsze miałam kłopoty z sinusami i cosinusami. Siedziałam nad tymi zadaniami, ale w końcu zdecydowałam, że odpuszczę – mówiła jedna z maturzystek tuż po egzaminie.

W wielu świętokrzyskich szkołach doszło dziś do alarmów. Do placówek dochodziły maile z ostrzeżeniem o ataku chemicznym. Kamil Tokarski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach mówi, że zarówno służby mundurowe, jak i szkoły wcześniej spodziewały się takich maili.

- Sytuacja po prostu powtarza się z ubiegłego roku. Informacje docierające do szkół mają niską wiarygodność. Poinformowaliśmy placówki, że takie maile mogą się pojawić. Obecnie staramy się ustalić kto wysyła tego typu informacje – mówi Kamil Tokarski.

W naszym województwie mail z ostrzeżeniem o ładunku wybuchowym lub o niebezpiecznym gazie wysłano do około 60 szkół. Jak mówi Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, w każdym przypadku informacja nie została potwierdzona, a matury odbyły się normalnie.

Szkoły dostały zalecenie, żeby po dzisiejszym egzaminie zaplombowały wejścia do budynków. Policjanci mają też wzmocnić patrole w pobliżu placówek.

EGZAMIN MATURALNY Z MATEMATYKI – POZIOM PODSTAWOWY

Reklama