Maturzyści mogą ubiegać się o stypendia pomostowe

Data publikacji: 09.05.2021 11:28
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.05.2021. Sandomierz. Na zdjęciu: Jacek Toś - dyrektor oddziału regionalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach

09.05.2021. Sandomierz. Na zdjęciu: Jacek Toś - dyrektor oddziału regionalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik /

Zdolni, tegoroczni maturzyści z województwa świętokrzyskiego, pochodzący z małych miejscowości, z rodzin pracowników byłych państwowych gospodarstw rolnych mogą ubiegać się o stypendia pomostowe. Weryfikację złożonych wniosków przeprowadzi Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Kielcach.

Wysokość stypendium to 7 tys. zł na 10 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejne lata, pod warunkiem uzyskiwania dobrych wyników w nauce.

Jak poinformował Jacek Toś, dyrektor KOWR, młodzi ludzie ubiegający się o stypendium muszą uzyskać minimum 100 punktów na maturze. Objęci są także kryteriami finansowymi. Dochód na jednego członka rodziny nie może być wyższy niż 1,96 tys. zł brutto. Programem stypendialnym nie są objęte studia mundurowe. Trzeba też wykazać, że jeden z członków rodziny pracował minimum przez dwa lata w państwowym gospodarstwie rolnym.

- Celem programu jest to, aby młodym, inteligentnym ludziom z małych środowisk ułatwić start w życiu i pomóc im w ukończeniu studiów - dodał dyrektor Jacek Toś.

Wnioski, które trzeba wypełnić, znajdują się na stronie www.stypendia-pomostowe.pl. Należy je złożyć do 23 sierpnia tego roku do oddziału regionalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach, który zaopiniuje złożony wniosek i na tej podstawie udzielone zostanie stypendium.

W ciągu 19 lat w Polsce z tego programu stypendialnego na pierwszy rok studiów skorzystało 17 tys. maturzystów, a w województwie świętokrzyskim 604 osoby. Program Stypendiów Pomostowych prowadzi Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Reklama