Mętna woda w gminie Oleśnica. Dlaczego?

Data publikacji: 22.06.2021 15:38
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Problem mętnej wody w sześciu miejscowościach w gminie Oleśnica jest przejściowy – zapewnia burmistrz Leszek Juda. Dotyczy Oleśnicy, Wojnowa, Sufczyc, Kępia, Pieczonóg oraz miejscowości Strzelce. Pozostałe cztery sołectwa mają wodę dostarczaną z ujęcia w gminie Łubnice.

Kłopoty z jakością oraz jej dostępnością pojawiły się w sobotę. O tej niekomfortowej dla mieszkańców sytuacji poinformowała nas jedna ze słuchaczek.

Problem wynika z tego, że dotychczasowe ujęcie w gminie Pacanów, z którego korzystano w Oleśnicy i kilku sąsiednich miejscowościach przestało być wydajne. W związku z tym trzeba było skorzystać z innego w Radzikowie, w gminie Staszów. 

Ta zmiana spowodowała braki wody w kranach oraz jej zabrudzenie.

- Stanęliśmy przed wyborem, albo przepinamy część gminy na ujęcie z Radzikowa co może spowodować perturbacje w dostawie oraz negatywnie wpłynąć na czystość, co występuje przy zmianach dotyczących przepływu wody, albo by zaopatrzyć wszystkich mieszkańców musimy skorzystać z samochodów strażackich, co moim zdaniem jest gorszym rozwiązaniem - powiedział burmistrz Leszek Juda. 

Gmina kupiła także wodę pitną w pięciolitrowych pojemnikach. Jeżeli mieszkańcy uznają, że chcą z takiej wody skorzystać będą mogli ją odebrać dzisiaj w wyznaczonych miejscach w Oleśnicy,  Strzelcu oraz Kępiu. 

Burmistrz zapewnia, że od wczoraj woda jest wszędzie dostępna i odzyskuje czystość. Poza mętnością nic innego nie wpływa negatywnie na jej jakość i nadaje się do użycia .

Reklama