Miało być centrum komunikacyjne, ale wciąż jest tylko dworzec

Data publikacji: 02.10.2020 10:44
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.10.2020. Kielce. Dworzec autobusowy

02.10.2020. Kielce. Dworzec autobusowy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Minął miesiąc od otwarcia po przebudowie dworca autobusowego w Kielcach. Obiekt miał stać się centrum komunikacyjnym województwa, ale nie wszyscy przewoźnicy korzystają z tego miejsca.

- Obecnie 30 przewoźników, obsługuje stamtąd 52 linie komunikacyjne realizując 400 odjazdów dziennie - informuje Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Powoli swoją działalność kończy tymczasowy dworzec na Placu Niepodległości przed dworcem PKP. Odjazdy realizuje stamtąd nadal dwóch przewoźników.

- W najbliższych dniach, kolejni przewoźnicy z dworca tymczasowego pojawią się na dworcu przy ulicy Czarnowskiej. Dzięki temu myślę, że w ciągu kilku dni tymczasowy dworzec przy Placu Niepodległości zostanie wygaszony. Jednocześnie z centrum komunikacyjnego realizuje już potentat przewozowy Flixbus - dodaje dyrektor ZTM.

02.10.2020. Kielce. Dworzec autobusowyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Barbara Damian zaznacza, poza centrum komunikacyjnym prywatni przewoźnicy odjeżdżają także z ulicy Żytniej oraz z dworca przy ulicy Żelaznej.

- Jest to prywatny dworzec, z którym możemy konkurować tylko ofertą cenową. Zachęcamy przewoźników do przenosin do centrum komunikacyjnego, dzięki czemu siedmiu z nich jest w tym momencie na etapie załatwiania formalności niezbędnych do przeniesienia na ulicę Czarnowską - dodaje.

02.10.2020. Kielce. Dworzec busów przy ulicy ŻelaznejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dyrektor ZTM podkreśla, że z centrum komunikacyjnego obecnie odjeżdża także pięć linii komunikacji miejskiej realizujących połączenia podmiejskie.

Reklama