Miasta wojewódzkiego nie stać na monitoring

Data publikacji: 24.05.2021 19:23
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.05.2021 Kielce. Park miejski

24.05.2021 Kielce. Park miejski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie będzie dodatkowego monitoringu w Parku Miejskim w Kielcach. Władze miasta, jak zwykle, zasłaniają się brakiem pieniędzy na jego wykonanie. O montaż kamer i wymianę oświetlenia w Parku im. Stanisława Staszica w Kielcach wnosił w interpelacji miejski radny Marcin Stępniewski z Prawa i Sprawiedliwości.

W odpowiedzi Agata Wojda, zastępca prezydenta Kielc przyznała, że jakość oświetlenia w parku znacznie spadła, więc planowane jest zamontowanie tam oświetlenia LED. Nie podała jednak żadnych szczegółów, ani dat. Jeśli chodzi o monitoring, zastępca prezydenta mówi, że w okolicy parku nie ma trasy światłowodowej, więc montaż monitoringu jest tam na razie niemożliwy. Z uwagi na ten fakt, jedyna kamera, która znajduje się przed muszlą koncertową, musi na razie wystarczyć.

Radny nie zgadza się z takim postawieniem sprawy.

- Brak monitoringu jest problematyczny. Jedna kamera to zdecydowanie za mało. Bezpieczeństwo, szczególnie w tym miejscu, jest bardzo ważne i należy dążyć do jego poprawy, a nie odwrotnie. Niestety, jak widać, urząd miasta chce zachować w tej kwestii status quo - mówi Marcin Stępniewski.

Radny uważa, że pełny monitoring powinien być zamontowany także w centrum Kielc, szczególnie teraz, gdy coraz więcej ludzi wychodzi na wieczorne spotkania.

Marcin Stępniewski zapewnia, że będzie wnioskować o zagospodarowanie odpowiedniej sumy pieniędzy na ten cel, w przyszłorocznym budżecie.

Reklama