Miasto hobbitów i wieża z balonem w Sielpi

Data publikacji: 22.06.2021 16:19
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.06.2021. Królewiec. Wizualizacje nowego parku rozrywki nad zalewem w Sielpi

22.06.2021. Królewiec. Wizualizacje nowego parku rozrywki nad zalewem w Sielpi
Fot. Success Parks

Stumetrowa wieża widokowa w koronach drzew z balonem oraz niemal 1000 miejsc noclegowych, wpasowanych w las, powstanie po drugiej stronie popularnego zalewu w Sielpi.

O planach poinformowała w Królewcu podczas konferencji prasowej firma, która wygrała konkurs na stworzenie spójnej koncepcji 14 hektarów wokół zalewu w Sielpi. Konkurs ogłosiła gmina Smyków, na terenie której jest położona południowa część zalewu. 

Piotr Wicha, projektant Success Parks zaprezentował oryginalną wizję naturalnego parku rozrywki, rozciągniętego między sosnowymi drzewami. Jedną z atrakcji ma być wieża widokowa, umieszczona w otoczeniu drzew, na szczycie której znajdować się będzie latający balon. 

- Będzie można ze stu metrów oglądać całą panoramę. Choć nie są tu wysokie góry, jak Beskidy, czy Tatry, to widoki będą zbliżone, ponieważ widok przy dobrej pogodzie umożliwi obserwowanie terenu oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów - opisuje. 

Domy na drzewach 

Projektant dodaje, że zaplanowano dużą bazę noclegową, tak by odwiedzający to miejsce mogli zostać na dłużej. Cała architektura zakłada naturalne materiały. Znajdziemy budowle przypominające wrośnięte w teren domy hobbitów, z trawą na dachu, ale będą też domki na drzewach. 

-To jest rodzaj przygody, coś więcej niż spanie w zwykłym domku. Wchodzimy na pierwsze piętro, mamy inny widok, jesteśmy jeszcze bardziej w lesie, w koronach drzew - opisuje Piotr Wicha 

Między domkami zaprojektowano też plac zabaw z kładkami, które łączą całość na bezpiecznej wysokości. 

Wcześniejsze realizacje 

Jarosław Pawelec, wójt gminy Smyków przyznaje, że projekt jest imponujący i idealnie wpisuje się w naturalne otoczenie. 

- Myślę, że to realna koncepcja, stworzona przez praktyków. Pan Daniel Heinst stworzył już takie parki rozrywki jak Majaland czy MAndoria niedaleko Łodzi -zaznacza. 

Wójt przyznaje, że obecnie gmina będzie poszukiwać inwestora, który gotów jest zrealizować całość koncepcji lub wybrane jej elementy. 

Daniel Heinst właściciel firmy Success Parks przyznaje, że zależało mu na stworzeniu oryginalnej koncepcji w skali europejskiej, która wpisuje się w modne trendy ekologicznego stylu życia w małych domach na łonie natury. 

Reklama