Miasto nie rezygnuje z rozbudowy hali, ale trochę to potrwa [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 23.07.2021 12:30 / Data aktualizacji: 23.07.2021 14:28
Autor: Jarosław Kubalski , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.07.2021. Kielce. Konferencja Bogdana Wenty. Na zdjęciu (w środku): Tomasz Porębski - rzecznik prezydenta Kielc, Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Marcin Chłodnicki - wiceprezydent Kielc

23.07.2021. Kielce. Konferencja Bogdana Wenty. Na zdjęciu (w środku): Tomasz Porębski - rzecznik prezydenta Kielc, Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Marcin Chłodnicki - wiceprezydent Kielc
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent Kielc zapewnia, że Hala Legionów na pewno zostanie rozbudowana.

Bogdan Wenta stwierdził, że wczorajsze spotkanie z wicepremierem Piotrem Glińskim w sprawie rządowej dotacji na inwestycję pozwoliło rozwiać wszelkie wątpliwości formalno-prawne, a także nakreślić plan działań niezbędny do skutecznej realizacji tej inwestycji.

- Najważniejszym elementem wczorajszych rozmów jest fakt, że pan minister Gliński podtrzymuje swoją decyzję o dofinansowaniu przebudowy hali w wysokości 50 procent kosztów. Biorąc także pod uwagę możliwość zwiększenia kwoty, po uwzględnieniu aktualnego wzrost cen na rynku - mówi Bogdan Wenta.

Prezydent Kielc podziękował wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu za otrzymane wsparcie przy realizacji tej inwestycji, jak również, za dofinansowanie w ramach programu „Sportowa Polska”.

Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc, wyjaśniał, że obecnie miasto w terminie półtora roku będzie chciało przygotować projekt architektoniczny dla Hali Legionów oraz pozwolenie na budowę.

- W tym roku w budżecie zabezpieczone jest 100 tysięcy złotych, a w przyszłym 200 tysięcy złotych na stworzenie projektów architektonicznych dla Hali Legionów. Miasto jest również przygotowane do tego, aby w kolejnych etapach wybudować tę halę. W tym momencie możemy także rezerwować pieniądze na ten cel, jest to możliwe dopiero po tym kiedy ministerstwo zaakceptuje nasz projekt - dodaje.

Zastępca prezydenta Kielc twierdzi, że możliwym terminem zakończenia rozbudowy Hali Legionów jest rok 2024.

Przedstawiciele ratusza poinformowali także o dwóch projektach, które uzyskały dofinansowanie z programu Sportowa Polska ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. To budowa hali sportowej przy I LO im Stefana Żeromskiego, wartość całkowita inwestycji to prawie 12 mln zł przy dofinansowaniu z ministerstwa w kwocie 3 mln zł. Ponadto ministerstwo dofinansuje remont stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Leszka Drogosza. Łączna wartość inwestycji to 5,5 mln zł przy prawie 2,5 mln zł dofinansowaniu z ministerstwa.

Wczoraj, jak informowaliśmy, przedstawiciele władz miasta spotkali się w tej sprawie z wicepremierem Piotrem Glińskim, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Do Warszawy pojechali prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz zastępca prezydenta Bożena Szczypiór. Jak informowaliśmy, przedstawiciele ratusza niechętnie odpowiadają na pytania radnych w tej sprawie.

adv adv
Wiadomości
Reklama