Miasto przygotowuje się do zimy

Data publikacji: 11.10.2021 12:07
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Zieleń miejska przygotowuje miasto na nadejście zimy. W Kielcach trwa ostatnie koszenie traw, zbieranie liści oraz sadzenie roślin wielosezonowych, które zostaną zlokalizowane na Wzgórzu Zamkowym.

Jak mówi Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Kielcach, koszenie odbywa się na terenach wokół wspólnot mieszkaniowych.

- W poniedziałek (11 października) nasi pracownicy są na Szydłówku. Natomiast w ostatnich dniach zostały skoszone tereny przy ulicy Śląskiej, Wielkopolskiej, Zagórskiej, Winnickiej, Astronautów, Bema i Żeromskiego - informuje rzecznik.

Jesień to także spadające liście, które Zieleń Miejska usuwa głównie z terenów parkowych, skwerów i centrum miasta.

- Dwie zamiatarki pracują na terenach parkowych, by ci, którzy tamtędy spacerują mieli komfort i przeszli przez alejki. Głównie chodzi o Skwer Szarych Szeregów, Park Miejski, Skwer Żeromskiego, Skwer Moniuszki - dodaje Marcin Batóg.

Jednocześnie na Wzgórzu Zamkowym trwa sadzenie około 400 roślin wielosezonowych. Wiosną Zieleń Miejska posadzi w tym miejscu dodatkowe 600 roślin, które utworzą wspólnie nowe rabaty kwiatowe.

Reklama