Miasto szuka prawników do bezpłatnych porad

Data publikacji: 26.10.2020 15:52
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Urząd Miasta Kielce

Kielce. Urząd Miasta Kielce
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Władze Kielc ogłosiły konkurs na prowadzenie bezpłatnych porad prawnych. Wzorem lat poprzednich lokalizacja pozostaje bez zmian. Punkty są zlokalizowane w budynkach urzędu miasta na Rynku i przy ulicy Strycharskiej oraz przy ulicy Młodej 28 i przy Jana Nowaka Jeziorańskiego 65.

Konkurs dotyczy dwóch grup zainteresowanych - tłumaczy Michał Daranowski z ratusza. – Jedna to są zawodowi prawnicy skupieni w Radzie Adwokackiej lub Izbie Radców Prawnych. Druga to organizacje pozarządowe – mówi.   

W punktach przy ulicy Młodej i Jana Nowaka Jeziorańskiego porad udzielają organizacje pozarządowe, ale tu warunki są bardzo rygorystyczne – dodaje Michał Daranowski. – Muszą mieć wpisane w statucie, że mogą prowadzić działalność o charakterze doradztwa, mediacji, doradztwa obywatelskiego, czy porady prawnej. Ponadto działają co najmniej dwa lata i są wpisani na listę wojewody. Nie może być też skarg na prowadzenie działalności. Muszą mieć też zatrudnionego na etacie albo radcę prawnego, albo adwokata, ewentualnie mediatora – wymienia.

Oferty w konkursie można składać do 6 listopada. Do jego rozstrzygnięcia powołano sześcioosobową komisję. Na realizację zadania zostanie przeznaczona kwota ponad 256 tys. zł. Pieniądze pochodzą z dotacji rządowej.

Porady prowadzone są na dwie zmiany, tak jak regulują to przepisy. Interesanci przyjmowani są w godzinach od 7.00 do 12.00 i od 12.00 do 17.00.

Reklama