Michael Gardawski przechodzi z Korony do Cracovii

Data publikacji: 20.07.2020 14:31
Kategoria: Sport /Źródło: PAP
Michael Gardawski został nowym piłkarzem Cracovii

Michael Gardawski został nowym piłkarzem Cracovii
Fot. cracovia.pl

Michael Gardawski został nowym piłkarzem Cracovii - poinformował krakowski klub. 29-letni obrońca przez trzy ostatnie sezony reprezentował barwy zdegradowanej z ekstraklasy Korony Kielce.

Gardawski, który posiada obywatelstwo polskie i niemieckie, z „Pasami” związał się kontraktem ważnym przez dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Przed przejściem do Korony Gardawski przez dziesięć lat występował w ligach niemieckich. Pierwszym jego klubem był z SC Koeln-Weiler-Volkhoven 1948. W 2001 roku ówczesny jedenastolatek stał się zawodnikiem 1. FC Koeln. W barwach zespołu z Kolonii przechodził przez kolejne szczeble rozgrywek juniorskich, aż do bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny. Regularnie pojawiał się również w niemieckich reprezentacjach juniorskich.

Potem był zawodnikiem Carl Zeiss Jena, VfB Stuttgart, VfL Osnabrueck, Viktorii Koeln, MSV Duisburg oraz Hansy Rostock.

W 2017 roku przeszedł do Korony i w jej barwach wystąpił w 77 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę. Gardawski jest lewym obrońcą, może też grać z prawej strony.

Cracovia w minionym sezonie zajęła siódmą lokatę, ale może jeszcze wywalczyć prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy, gdy w piątek wywalczy Puchar Polski. W finale zmierzy się z Lechią Gdańsk.

Reklama