Michał Cieślak: Rafał Trzaskowski nie jest wiarygodny

Data publikacji: 04.06.2020 08:30 / Data aktualizacji: 04.06.2020 08:42
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Michał Cieślak - poseł Porozumienia

Michał Cieślak - poseł Porozumienia
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Rafał Trzaskowski nie jest wiarygodnym politykiem - ocenia poseł Michał Cieślak, świętokrzyski parlamentarzysta Porozumienia.

Gość Radia Kielce podkreślił, że wkraczamy w nowy etap kampanii wyborczej. Dodał, że stan pandemii, w jakim się znaleźliśmy wymagał zapewnienia bezpieczeństwa Polakom, a jednocześnie zabezpieczenia wyborów w terminie konstytucyjnym.

- Projekt o wyborach korespondencyjnych był przetrzymywany w senacie przez 30 dni. Dziś wiemy, czemu taki paraliż miał miejsce - Platforma zmieniła swojego kandydata - mówił Michał Cieślak.

W jego ocenie Rafał Trzaskowski to absolutnie niewiarygodny polityk.

- Pokazuje to sposób w jaki pełni urząd prezydenta Warszawy. 72 z 77 obietnic - kompletnie niespełnionych. Rafał Trzaskowski nie zajmie się Polską, tak jak nie zajął się Warszawą, choćby w przypadku szczytu epidemii, gdy poszedł na zwolnienie chorobowe - wymieniał poseł.

Poseł Michał Cieślak podkreśla, że wspiera kampanię Andrzeja Dudy. Przypomina inicjatywy prezydenta w województwie świętokrzyskim.

- Choćby program przywracania przystanków kolejowych, który obejmie wszystkie przystanki na trasie Kielce-Busko Zdrój. Będzie też nowe połączenie w kierunku Tarnowa i Nowego Sącza. Wśród przywracanych przystanków będą np.: Brzeziny, Nida, Włoszczowice, Stawiany Pińczowskie i Grochowiska - wymienia.

Poseł dodaje, że bardzo ważna będzie też szybka linia kolejowa Warszawa-Kielce-Busko-Tarnów-Nowy Sącz. Uaktywni ona Ponidzie, które jest rejonem uzdrowiskowym.

Gość Radia Kielce dodał, że dziś Sejm ponownie zajmie się przepisami tworzącymi tarczę antykryzysową 4.0, która zakłada kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców. Szczegóły wsparcia udzielonego dotąd dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej można znaleźć na stronie: pfrsa.pl/tarcza-finansowa-prf. Tam na mapie Polski możemy zobaczyć, ile pieniędzy dotąd trafiło do poszczególnych powiatów.

Na wsparcie z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy mogą też liczyć rolnicy. To umorzenie składek KRUS, zasiłek chorobowy dla wszystkich będących w kwarantannie i bezpłatne testy dla pracowników sezonowych z zagranicy.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Dwa tygodnie później może się odbyć druga tura.

Reklama