Michał Cieślak w rządzie Mateusza Morawieckiego

Data publikacji: 30.09.2020 16:00 / Data aktualizacji: 30.09.2020 17:50
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Na zdjęciu: Michał Cieślak, świętokrzyski poseł Porozumienia

Na zdjęciu: Michał Cieślak, świętokrzyski poseł Porozumienia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyski parlamentarzysta Michał Cieślak obejmie funkcję ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ma być odpowiedzialny za rozwój samorządów.

Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński obejmie funkcję wicepremiera. Z kolei Jarosław Gowin będzie wicepremierem, pokieruje resortem rozwoju, pracy i technologii. Przemysław Czarnek zostanie nowym ministrem edukacji i nauki, a Grzegorz Puda będzie nowym ministrem rolnictwa i leśnictwa.

Zmiany w rządzie ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował na konferencji prasowej, że mają one w mniejszym stopniu charakter personalny, a w większym - strukturalny.

"Nowa struktura rządu ma służyć lepszemu podejmowaniu decyzji, a zasadniczo uspójnieniu pewnych działań w ramach różnych resortów, które będą powiększone w wielu obszarach i w wielu miejscach" - powiedział premier.

Jak dodał - "ma ona służyć temu, żebyśmy znaleźli najlepszą, szybką odpowiedź na czasy, które charakteryzują się ogromnym wyzwaniem. Wyzwaniem, które niesie ze sobą pandemia, ale także proces wychodzenia z niej od strony gospodarczej" - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że decyzja w sprawie zmian w rządzie kończy pewien etap. "Były to przygotowania na najbliższe trzy lata od strony zmian strukturalnych i kompetencyjnych. Jestem przekonany, że zrekonstruowany rząd będzie mógł jeszcze lepiej niż do tej pory sprostać wyzwaniom, która nas czekają, zarówno na arenie wewnętrznej, ale też i globalnej" - mówił premier.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski napisał na Twitterze, że do zaprzysiężenia nowych ministrów dojdzie w przyszłym tygodniu. W ramach rekonstrukcji między innymi zmniejszona zostanie liczba ministerstw. Obecnie jest 20, po zmianach będzie 14.

Reklama