Miejskie mieszkania na sprzedaż

Data publikacji: 16.09.2020 14:53
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.09.2020. Kielce. Mieszkania komunalne na sprzedaż. Ulica Winnicka 4

16.09.2020. Kielce. Mieszkania komunalne na sprzedaż. Ulica Winnicka 4
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

10 mieszkań komunalnych zamierza sprzedać jeszcze w tym roku miasto Kielce. Pozyskane w ten sposób pieniądze pozwolą na remont części pustostanów, którymi zarządza samorząd - informuje Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w kieleckim ratuszu.

- W zasobach miasta znajduje się obecnie około 140 pustostanów. Miejski Zarząd Budynków nie dysponuje wystarczającymi funduszami na remont wszystkich lokali, stąd pomysł, aby sprzedać dziesięć z nich, a pozyskaną kwotę przeznaczyć w całości na remont pozostałych. To stworzy możliwość ponownego zasiedlenia odnowionych mieszkań - wyjaśnia dyrektor.

Nieruchomości wystawione przez miasto będzie można nabyć w drodze przetargów. Pierwsze z nich odbędą się na początku października i dotyczą mieszkań zlokalizowanych przy ulicy Krakowskiej i Winnickiej. Ich ceny wywoławcze to odpowiednio 138 tys. zł. i 186 tys. zł.

Ponadto podczas czwartkowej sesji radni zadecydują o przekazaniu na licytację kolejnych czterech mieszkań komunalnych znajdujących się przy ulicy Paderewskiego, Warszawskiej i Hożej.

Reklama