Mieszkańcy będą sprzątać Pińczów

Data publikacji: 20.05.2021 11:26
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po udanej kwietniowej akcji pod nazwą. „PosprzątaMY Wzgórze Zamkowe” w Pińczowie, przyszedł czas na uporządkowanie kolejnych części miasta. Tym razem do wzięcia udziału w majowej akcji sprzątania śmieci w Pińczowie zapraszają władze miejscowego ratusza.

Zbiórka wszystkich, którzy chcą wziąć udział w akcji odbędzie się o godzinie 13:00 przy Orliku na Osiedlu Grodzisko. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Pierwsza trasa będzie wiodła od skrzyżowania ulicy 7 Źródeł z ulicą Grodziskową w kierunku północnym. Druga zaś będzie prowadzić ulicą Grodziskową - od skrzyżowania z ulicą Ogrodową w kierunku obwodnicy. Urząd miejski zapewnia worki na śmieci i rękawiczki.

Dołączyć może każdy. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych. Kwietniowa akcja nie była jedyną. W ostatnich tygodniach mieszkańcy oczyścili m.in. okolice kapliczki Świętej Anny, teren miejscowości Skowronno Górne oraz tereny wokół zalewu miejskiego w Pińczowie. Wówczas liczne worki pełne śmieci zabrali do utylizacji pracownicy Wodociągów Pińczowskich.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama