Mieszkańcy Jędrzejowa licznie włączyli się w akcję #sadziMY

Data publikacji: 18.09.2020 13:52
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.09.2020. Nadleśnictwo Jędrzejów. Akcja #sadziMY. Na zdjęciu (od lewej): Rafał Terczyński  i Andrzej Kasica z Nadleśnictwa Jędrzejów

18.09.2020. Nadleśnictwo Jędrzejów. Akcja #sadziMY. Na zdjęciu (od lewej): Rafał Terczyński i Andrzej Kasica z Nadleśnictwa Jędrzejów
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

2 tys. sadzonek świerków mało do rozdania Nadleśnictwo Jędrzejów w akcji #sadziMY, której inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda.

Jak informują Andrzej Kasica i Rafał Terczyński z Nadleśnictwa Jędrzejów, sadzonki pochodzą z ich szkółki i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W pierwszej godzinie rozdanych zostało 500 drzewek.

- Ważne jest to, aby w takich akcjach brały udział dzieci, ponieważ w ten sposób uświadamiają sobie, ze działają dla dobra przyrody, co będzie miało w przyszłości pozytywny wpływ na ich życie - podkreślali.

Po sadzonki przyszedł m.in. właściciel przydomowego minilasku. Na 15 arach zasadzonych ma około 500 młodych brzózek. Ponieważ część z nich obumarła, teraz chce dosadzić świerki i inne drzewa.

- Ważna jest ekologia oraz wrażenia estetyczne, dlatego dosadzam młode drzewka. To pożyteczna akcja, ponieważ ludzie mają okazję nabyć dobre drzewka prosto od nadleśnictwa. Jeden z mieszkańców żałował, że wśród sadzonek nie ma lip, ponieważ rośliny miododajne to podstawa również ludzkiego bytu.

Reklama