Mieszkańcy kochają Andrzeja Dudę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Data publikacji: 06.07.2020 17:21 / Data aktualizacji: 06.07.2020 19:54
Autor: Emilia Sitarska , Anna Głąb , Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.07.2020. Starachowice. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy

06.07.2020. Starachowice. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent Andrzej Duda głośnym skandowaniem został przywitany na starachowickim Rynku. Zgromadzeni krzyczeli „Andrzej Duda nasz prezydent” i „zwyciężymy”, trzymali w rękach tabliczki z napisem „Duda 2020”. Pojawiły się rodziny z dziećmi, osoby starsze, a także mieszkańcy sąsiednich powiatów.

Poseł Krzysztof Lipiec powiedział, że na starachowickim Rynku padły bardzo ważne słowa. Ich moc podkreślał entuzjazm zgromadzonych mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

- Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy przyszli owacyjnie powitać pana prezydenta. Zapowiedź inicjatywy konstytucyjnej będzie możliwa do zrealizowania tylko po tym, jak Andrzej Duda ponownie zostanie prezydentem. Wierzę, że Polacy dokonają najlepszego wyboru i oddadzą głos na obecnie urzędującego prezydenta – dodał.

06.07.2020. Starachowice. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportuFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wiceminister sportu Anna Krupka przypomniała, że Andrzej Duda fundamentem swojego urzędowania uczynił dialog. Odwiedził wszystkie powiaty w Polsce, rozmawia z ludźmi i na tej podstawie buduje swoją prezydenturę.

- Prezydent widzi Polskę z perspektywy małych miast, miast powiatowych i wsi, a nie z punktu widzenia dużych miast i bogatych dzielnic. Andrzej Duda jest gwarantem utrzymania programów społecznych, utrzymania wartości chrześcijańskich i rodzinnych oraz obrony dzieci i niepełnosprawnych - dodała parlamentarzystka.

Poseł Andrzej Kryj powiedział, że prezydent dużą wagę przywiązuje do małych ojczyzn i spraw lokalnych.

06.07.2020. Starachowice. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Kryj - poseł PiS, Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS, Marek Kwitek - poseł PiSFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Prezydent Andrzej Duda mówi jasno, że będzie stał na straży praw rodziny i dzieci. Świadczy o tym dzisiejsza decyzja, aby podpisać projekt zmian w konstytucji gwarantujących, że tylko związki małżeńskie składające się z kobiety i mężczyzny będą mogły adoptować dzieci - stwierdziła europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło, która towarzyszy głowie państwa w wizycie w województwie świętokrzyskim.

Była premier w rozmowie z Radiem Kielce stwierdziła, że spotkaniom w regionie towarzyszy zawsze świetna i miła atmosfera.

- Teraz to jest również także mój okręg wyborczy i dlatego chciałabym, aby tutaj frekwencja była jak najwyższa, a prezydent uzyskał jak najlepszy wynik. Musimy pójść zagłosować, to są bardzo ważne wybory. Apeluję do wszystkich, którzy z różnych powodów sami nie mogą udać się do lokali wyborczych, aby zgłaszali to swoim najbliższym, aby ci pomogli uczestniczyć w święcie demokracji, jakim są wybory - dodała.

Beata Szydło podkreśla, że mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, uczestnicząc licznie w spotkaniach z Andrzejem Dudą, zaświadczają, że wizja rozwoju Polski, prezentowana przez urzędującego prezydenta, jest słusznym kierunkiem.

- Z rozwoju mają korzystać wszyscy, a nie tylko wybrani, my to deklarowaliśmy w 2015 roku i konsekwentnie realizujemy do chwili obecnej. Ta polityka się sprawdza, a mieszkańcy to doceniają. Także mieszkańcy Mniowa swoją obecnością i entuzjazmem, pokazują, że polityka prowadzona przez prezydenta w ciągu ostatnich pięciu lat jest dobra dla nich. Mieszkańcy czerpią owoce z tego wszystkiego, co dobrego dzieje się w Polsce - podkreśliła.

06.07.2020. Mniów. Wizyta prezydenta RP Andrzeja DudyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Senator PiS Krzysztof Słoń podkreśla, że prezydent Andrzej Duda jest wielkim orędownikiem polskości, co potwierdziła jego wizyta w Mniowie w powiecie kieleckim.

- Bardzo nas to ucieszyło, że prezydent w swojej trasie objazdu po Polsce zjawił się także tutaj. To dla nas ogromny zaszczyt, ale i duże zobowiązanie, aby Andrzej Duda w najbliższą niedzielę mógł liczyć na nasze wsparcie i nasze głosy. Jest to niezbędne, aby przywiązanie do tradycyjnych wartości, a także ochrona rodziny była kontynuowana - dodaje.

Krzysztof Słoń zwraca uwagę, że podczas wizyty w Mniowie prezydent Andrzej Duda symbolicznie podziękował mieszkańcom polskich wsi, którzy od wieków stoją na straży naszej tradycji, wiary i kultury.

Zdaniem Andrzeja Bętkowskiego, marszałka województwa świętokrzyskiego, prezydent Andrzej Duda bardzo dobrze umie integrować się ze społecznościami małych miejscowości, o czym zaświadczyło między innymi spotkanie z mieszkańcami Mniowa.

- Prezydent ze swoim przesłaniem trafia idealnie w potrzeby mieszkańców mniejszych ośrodków, którzy dziękują mu za to, co przy wsparciu Andrzeja Dudy zrobił rząd Zjednoczonej Prawicy. Podczas tego typu wydarzeń jest zauważalna jedność - zaznacza marszałek województwa.

06.07.2020. Mniów. Wizyta prezydenta RP Andrzeja DudyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Prezydent cały czas mówi o takich filarach jak rodzina i bezpieczeństwo, ale kieruje też słowa do młodych, co pokazuje, że na sprawy Polski patrzy w sposób całościowy - podkreślał.

Poseł Marek Kwitek był pod wrażeniem spotkania prezydenta z mieszkańcami Starachowic.

- Gorąca atmosfera, super przyjęcie. Mieszkańcy Starachowic kochają Andrzeja Dudę, czemu dają wyraz podczas głosowania. Myślę, że przy niewiarygodnej kandydaturze Rafała Trzaskowskiego nie ma innego wyboru, niż tylko głos na urzędującego prezydenta - komentował.

- To bardzo ważne, żeby dziecko wychowywało się w rodzinie i gwarancją takiego porządku jest prezydent Andrzej Duda - mówiła po spotkaniu poseł Agata Wojtyszek.

Parlamentarzystka dodała, że należy dbać, aby rodzice decydowali o tym, czego uczy się dziecko i jak kształtowany jest jego światopogląd. Agata Wojtyszek wyraziła także nadzieję, że kontrkandydaci, którzy w pierwszej turze głosili podobne, tradycyjne poglądy dla rodziny, opowiedzą się w drugiej turze za urzędującym prezydentem.

- Aby nie okazało się, że jedynym, który broni wartości tradycyjnych, chrześcijańskich i rodzinnych jest - Andrzej Duda.

Senator Jarosław Rusiecki zaznaczył, że prezydent Andrzej Duda opowiedział się po stronie rodziny i wartości, które od tysiąca lat są fundamentem narodu polskiego.

- Odniesienie do tych wartości jest kluczem do zrozumienia prezydentury Andrzeja Dudy - podkreślił.

Senator Jarosław Rusiecki dodał, że w miastach przemysłowych, takich jak Starachowice, Ostrowiec czy Końskie połączenie rodziny i pracy jest podstawą życia Polaków.

- Wszytko połączone z nowoczesnością jest warunkiem rozwoju państwa. Ten z kolei jest możliwy tylko podczas prezydentury Andrzeja Dudy - zaznaczył.

Wojewoda Zbigniew Koniusz przyznał, że kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami regionu było pełne emocji i ciepła.

- Prezydent ma duży sentyment dla ludzi i miejsc, ale mieszkańcy Świętokrzyskiem też darzą go ogromną sympatią. Wierzymy, że dalsze 5 lat będzie w dalszym ciągu pod wodzą Andrzej Dudy, bo dotychczas swój urząd sprawuje znakomicie - akcentował.

Reklama