Mieszkańcy Końskich mogą już głosować w budżecie obywatelskim [LISTA ZADAŃ]

Data publikacji: 14.09.2021 14:13
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Gmina Końskie opublikowała listę projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Spośród czterech widniejących na liście wyłonione zostaną trzy, które zostaną zrealizowane za kwotę 100 tys. zł każdy.

Jak informuje burmistrz Krzysztof Obratański, można głosować na plac zabaw w Nieświniu, doposażenie placu rekreacyjno-sportowego w Wincentowie i na osiedlu Warszawska oraz na boisko w Pile. Głosować można na dwa sposoby.

- Podstawowym sposobem jest głosowanie na kartce, którą można wrzucić do urny w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich tuż przy biurze obsługi petentów. Można zagłosować też w aplikacji.

W tym roku wpłynęło do urzędu jedynie pięć wniosków do budżetu obywatelskiego, w latach poprzednich było dwa razy więcej. Jeden z projektów został odrzucony, ponieważ jego wartość przekraczała 100 tys. zł przeznaczone na każdy z projektów.

Burmistrz tłumaczy niewielką liczbę zgłoszonych projektów funkcjonowaniem funduszu sołeckiego, który realizuje potrzeby obywatelskie.

- Mamy fundusz sołecki, który jest swoistym budżetem obywatelskim. W tym roku przeznaczyliśmy 800 tys. zł w budżecie miasta i gminy na ten fundusz. Wybór zadań określają zebrania wiejskie.

Jednocześnie burmistrz zauważa, że kwota 100 tys. zł to przy rosnących cenach na rynku budowlanym za mało na realizację wielu zadań, dlatego rada miejska rozważy zwiększenie kwoty przeznaczonej na jedno zadanie w zamach budżetu obywatelskiego w przyszłym roku.

Na budżet obywatelski 2022 głosować można do 29 października 2021 roku.

 

LISTA ZADAŃ DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA:

1. Modernizacja placu zabaw przy ul. Górniczej 1 w Nieświniu.
2. Ogrodzenie placu rekreacyjno-sportowego w Wincentowie wraz z doposażeniem placu zabaw.
3. Budowa boiska wielofunkcyjnego z funkcją kortu tenisowego na terenie miejscowości Piła.
4. Rozbudowa placu rekreacyjno-sportowego o urządzenia i elementy zabawowe dla najmłodszych w Końskich na Osiedlu Warszawska.

Tagi do tego wpisu
Reklama