Mieszkańcy Miedzianej Góry doczekają się żłobka

Data publikacji: 25.07.2020 12:06
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Damian Sławski - wójt Miedzianej Góry

Damian Sławski - wójt Miedzianej Góry
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pierwszy samorządowy żłobek w Miedzianej Górze już wkrótce zacznie przyjmować dzieci. Kilka tygodni temu rozpoczęła się budowa obiektu.

Wykonawca musi się spieszyć, żeby zdążyć z terminem oddania żłobka do użytku, ale Damian Sławski wójt gminy ocenia, że prace idą bardzo sprawnie.

- Z końcem listopada prace powinny zostać zakończone, tak aby żłobek mógł zostać otwarty w I kwartale 2021 roku. Wykonawca podszedł do inwestycji solidnie. Jestem spokojny i wierzę, że wszystko zakończy się w planowanym terminie - zapewnia Damian Sławski.

Wójt dodaje, że gminny żłobek to marzenie wielu rodziców, którzy chcą łączyć życie rodzinne z zawodowym. W gminie jest coraz więcej małych dzieci, a ponadto do Miedzianej Góry sprowadza się też wiele młodych małżeństw.

- Nasz żłobek będzie nowoczesny, przyjazny i bezpieczny zarówno dla rodziców, jak i ich pociech - zapewnia Damian Sławski.

W pierwszym naborze żłobek będzie mógł przyjąć 48 podopiecznych. Niewykluczone, że w kolejnych ta liczba wzrośnie do 80. Realizacja inwestycji jest współfinansowana ze środków rządowych w ramach programu „Maluch+” oraz ze środków Unii Europejskiej. Planowane otwarcie placówki przewidziano na styczeń 2021 roku. Koszt inwestycji to 4,8 mln zł.

Reklama