Mieszkańcy Nieświnia z pomocą dla pani Małgorzaty

Data publikacji: 23.05.2021 12:35
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.05.2021. Nieświn. Kiermasz charytatywny dla Małgorzaty Pocheć. Na zdjęciu (po prawej): Małgorzata Pocheć

23.05.2021. Nieświn. Kiermasz charytatywny dla Małgorzaty Pocheć. Na zdjęciu (po prawej): Małgorzata Pocheć
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Sąsiedzi, gospodynie wiejskie i przyjaciele zorganizowali kiermasz charytatywny w Nieświniu dla ciężko chorej Małgorzaty Pocheć. Kobieta wymaga natychmiastowej pomocy.

Jak informowaliśmy, Małgorzata Pocheć z gminy Końskie, mama dwójki dzieci: 6-letniego Eryka i 10-letniej Ewy wymaga szybkiej operacji i usunięcia nowotworu. Naczyniak jamisty pnia mózgu nie jest w Polsce operowany, dlatego jedyną szansą na wyzdrowienie jest kosztowna operacja w Niemczech. Sąsiedzi, poza zbiórkami internetowymi, postanowili pomóc chorej i zorganizowali kiermasz.

Tuż przy szkole podstawowej w Nieświniu stanęły namioty, pod którymi znajdują wypieki, książki i rękodzieło - mówi Agnieszka Nowak, jedna z organizatorek wydarzenia.

- Na kiermaszu można kupić różne rzeczy, począwszy od świeczek, książek i narzędzi ogrodniczych, przez gleukometry czy piłki sensoryczne, aż po wypieki i smakołyki - wymienia.

Jak dodaje, dużym zainteresowaniem cieszy się loteria fantowa, do której ustawiają się kolejki. Każdy los jest obietnicą jakiejś wygranej. Dodatkowo, podczas kiermaszu można odbyć przejażdżkę kabrioletem czy pogłaskać egzotyczne alpaki.

Organizatorom sprzyja piękna, słoneczna pogoda, dzięki czemu z każdą godziną przybywa coraz więcej osób, które chcą włączyć się w pomoc dla sąsiadki.

- Mieszkamy w jednej miejscowości i chcemy się wzajemnie wspomagać - mówi pan Kamil.

- Przyszłam tu, by pomóc chorej - dodaje pani Maryla.

Kiermasz potrwa do godziny 18.00. Znajduje się przy ulicy Szkolnej 6 w Nieświniu.

Mieszkankę Nieświnia w gminie Końskie można też wesprzeć poprzez zbiórkę online. Z kolei 29 maja Starostwo Powiatowe w Końskich zorganizuje rajd charytatywny dla Małgorzaty Pocheć, a 30 maja przed A Centrum w Końskich odbędzie się zjazd zabytkowych i sportowych samochodów, podczas którego również odbywać się będzie zbiórka funduszy.

Tagi do tego wpisu
Reklama