Mieszkańcy przejęli konferencję prezydenta Ostrowca

Data publikacji: 30.07.2021 10:18
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.07.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Dzielnica Denków. Konferencja prasowa z udziałem mieszkańców

29.07.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Dzielnica Denków. Konferencja prasowa z udziałem mieszkańców
Fot. Anna Śledzińska / Archiwum prywatne

Mieszkańcy ostrowieckiego osiedla Denków byli głównymi bohaterami konferencji prasowej prezydenta miasta. Jarosław Górczyński musiał odpowiadać na wiele pytań, które ich nurtowały. Elżbieta Opolska poruszyła kwestię braku autobusów MZK w godzinach szczytu, aby można było się dostać do centrum i z niego wyjechać.

- My nie żądamy, by autobus był co dziesięć minut, ale co godzinę. Chcemy mieć tylko dojazd do domu - mówi mieszkanka. 

Prezydent odpowiedział, że będą kupowane nowe autobusy. Jednak mieszkańcy mówią, że ich nie cieszy nowy tabor, ani baza MZK skoro nie mają odpowiedniego skomunikowania. Prezydent obiecał, że porozmawia na ten temat z prezesem przewoźnika.

Z kolei Wiesław Dragan podkreślił, że trawę w parku na Rynku w Denkowie wykoszono dopiero dziś rano, przed konferencją. Zwykle, jego zdaniem, jest zarośnięty, a zapewnia, że Rynek ma na wyciągnięcie ręki.

- Mało u nas jest zrobione. Nasz Rynek prezentuje się bardzo brzydko w porównaniu do tego w Bodzechowie czy Ćmielowie. Kwiaty są, klomby eleganckie, a u nas nie ma nic. Trawę kosili przed przyjazdem mediów, a tak to jest nieskoszone i zabrudzone - mówi pan Wiesław.

Mieszkańcy oczekują także zainstalowania monitoringu w Rynku, na który składałyby się cztery kamery. Żalą się, że wysyłali już w tej sprawie pisma, ale gmina odpisuje, że nie ma na ten cel pieniędzy. Z drugiej strony prezydent na konferencjach i sesjach chwali się spłaconym zadłużeniem gminy i gotowością do zabezpieczania wkładów własnych na kolejne inwestycje.

Prezydent szybko oddalił się z miejsca konferencji, mimo że mieszkańcy mieli coraz więcej problemów, którymi chcieli się z nim podzielić.

Reklama