Mieszkańcy Sandomierza chcą zmian w komunikacji miejskiej

Data publikacji: 18.07.2020 11:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Piętnaście wniosków wpłynęło w ramach konsultacji dotyczących nowego rozkładu jazdy miejskich autobusów w Sandomierzu. Miasto zamierza zmodyfikować sieć połączeń, ponieważ otrzymało z urzędu marszałkowskiego dofinansowanie na zakup sześciu autobusów.

Jeden z wniosków złożył Piotr Chojnacki, wiceprzewodniczący rady miasta, który uważa, że połączenia komunikacyjne wymagają uzupełnienia o Powiśle, ulicę Krakowską i Koćmierzów. Mieszkańcy tych rejonów mają obecnie duże trudności w dostaniu się do lekarza, czy do centrum miasta.

Wśród wnioskujących o zmiany w rozkładzie jest także Stowarzyszenie KGW Chwałowianki z gminy Obrazów wraz z mieszkańcami ulicy Ożarowskiej, Sadowniczej i Warzywniczej w Sandomierzu. Pod pismem podpisało się prawie 200 osób. Chodzi o zmianę godziny odjazdów autobusów miejskich sprzed Szkoły Podstawowej nr 4 w stronę Chwałek w taki sposób, aby dostosować je do lekcji. Zdaniem wnioskujących obecny czas pomiędzy zakończeniem zajęć dzieci, a odjazdami jest zbyt krótki i uczniowie często nie są w stanie zdążyć na autobus do domu.

Wnioski rozpatrzy zespół ds. komunikacji miejskiej, który powołał burmistrz Sandomierza. Jak powiedział Paweł Niedźwiedź wiceburmistrz Sandomierza, zadaniem tego zespołu jest dostosowanie obecnego rozkładu jazdy do potrzeb mieszkańców oraz pracowników dwóch największych zakładów pracy, czyli huty szkła oraz szpitala.

Nowy rozkład jazdy ma obowiązywać od 1 września.

Reklama