Mieszkańcy Sandomierza mogą być spokojni o dostawy wody

Data publikacji: 01.10.2020 15:47
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.10.2020 Sandomierz. Konferencja  w siedzibie PGKiM. Na zdjęciu (od lewej):  Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza, Piotr Sołtyk - prezes PGKiM, Dariusz Kuzieja - dyrektor ds. technicznych w PGKiM, Piotr Chojnacki - kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Sandomierzu

01.10.2020 Sandomierz. Konferencja w siedzibie PGKiM. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza, Piotr Sołtyk - prezes PGKiM, Dariusz Kuzieja - dyrektor ds. technicznych w PGKiM, Piotr Chojnacki - kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dwa miejsca, strategiczne dla jakości wody w sandomierskiej sieci przeszły gruntowną modernizację. Mowa o chlorowni przy ujęciu w Romanówce i zbiornikach magazynujących wodę, przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej.

Piotr Chojnacki, kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji wyjaśnia, że każdy ze zbiorników magazynowych ma pojemność 3 tys. metrów sześciennych.

- Mają średnicę 25 metrów i 7 metrów wysokości. Przez wiele lat nie były poddawane remontom, w związku z tym pojawiła się nawet groźba katastrofy budowlanej - mówi Piotr Sołtyk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Spółka wykonała także remont budynku chlorowni wraz z instalacją do dezynfekcji wody na ujęciu w Romanówce.

- Chociaż woda w Sandomierzu jest na tyle czysta, że nie wymaga chlorowania, jednak w przypadku awarii musimy mieć taką instalację do czasowego dezynfekowania wody, aby zapobiec ewentualnemu skażeniu - dodał Piotr Chojnacki.

Inwestycje kosztowały około 80 tys. zł. PGKiM wykonało je we własnym zakresie.

Reklama