Mieszkańcy Starachowic zapłacą mniej za śmieci

Data publikacji: 06.10.2021 13:46
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Mieszkańcy Starachowic zapłacą za wywóz odpadów złotówkę mniej niż dotychczas.

Obecnie mieszkańcy płacą 27,5 zł od osoby. Jak poinformował prezydent Marek Materek, w przyszłym roku będzie taniej. Po otwarciu ofert na wywóz śmieci okazało się, że najkorzystniejsza finansowo okazała się propozycja złożona przez dotychczasowego wykonawcę usługi firmę Remondis, która wyceniła wywóz tony odpadów na 763,56 zł, firma Fart zaoferowała 788,40 zł za tonę, a Eneris 909 zł.

- Od stycznia 2022 roku opłata za wywóz śmieci będzie wynosiła 26,5 zł, udało się obniżyć koszt wywozu jednej tony odpadów. Warto jednak pamiętać, że z roku na rok rośnie ilość odpadów wywożonych ze Starachowic, choć liczba mieszkańców spada.

 Prezydent Marek Materek ma nadzieję że cena nie powinna się zmienić przez najbliższe dwa lata, choć umowa z wykonawcą podpisana została na elastycznych zasadach, to znaczy, że w przypadku podniesienia kosztów wywozu odpadów opłata może ulec zmianie

- Z dużą dozą pewności można powiedzieć, że niższa cena będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata. W przypadku podwyżek cen będą prowadzone rozmowy z firmą usługową. Na razie nie potrafię powiedzieć czy w takim przypadku to gmina poniesie koszty czy zostaną one przerzucone na mieszkańców.

Niższą opłatę muszą jeszcze zatwierdzić radni miejscy podczas październikowej sesji.

Podobne wiadomości
Reklama