Mieszkańcy wdzięczni Radiu Kielce - ferm drobiu nie będzie

Data publikacji: 18.02.2021 11:32
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.09.2019 Mnin. Program „Interwencja” Radia Kielce i TVP3 Kielce. Mieszkańcy są przeciwni budowie przemysłowych ferm drobiu w gminie Słupia Konecka

25.09.2019 Mnin. Program „Interwencja” Radia Kielce i TVP3 Kielce. Mieszkańcy są przeciwni budowie przemysłowych ferm drobiu w gminie Słupia Konecka
Mnin / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Nie będzie przemysłowych ferm drobiu w gminie Słupia Konecka. Inwestor zrezygnował z inwestycji.

Wójt Słupi Koneckiej Robert Wielgopolan informuje, że wpłynęły do gminy dwa wnioski od firmy, która planowała budowę ferm w miejscowości Mnin i Czerwona Wola.

- Wycofano oba wnioski na ich realizację. Mieszkańcy, sołtysi i radni byli zgodni, że to zagrożenie ekologiczne dla tych miejscowości - mówi wójt.

W Słupi Koneckiej, o czym pisało już Radio Kielce, planowano budowę hal, w których rocznie miało być produkowanych 11 mln kurcząt. Jedna z lokalizacji znajdowała się blisko ujęcia wody, druga przy źródle rzeki Czarnej Włoszczowskiej.

Mieszkaniec Czerwonej Woli Antoni Trojanowski, którego działka miała graniczyć z fermami jest wdzięczny instytucjom które uwzględniły protesty mieszkańców, a także Radiu Kielce za nagłośnienie sprawy i przedstawianie opinii mieszkańców.

- Dużo to kosztowało zdrowia i zaangażowania, zostały poruszone wszystkie instytucje, ministerstwa, świętokrzyscy parlamentarzyści, również Radio Kielce dołożyło swoja cegiełkę do tego sukcesu - mówi mieszkaniec.

Jednym z powodów wycofania wniosku o planowanej inwestycji była negatywna opinia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach.

Postępowanie administracyjne w sprawie budowy ferm trwało od sierpnia 2018 roku.

adv adv
Wiadomości
Reklama