Mieszkania z rządową pomocą. Rusza przetarg

Data publikacji: 19.02.2021 16:48
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
15.01.2019 / Fot. Radio Kielce

Kolejne mieszkania socjalne zostaną wybudowane na tzw. „Jezioranach” u zbiegu ulic: Łódzkiej, Hubalczyków i 1 Maja w Kielcach. Miejski Zarząd Budynków, pod koniec marca zamierza ogłosić przetarg. W czwartym etapie powstanie 15 lokali - informuje Krzysztof Miernik, dyrektor MZB.

Podobnie jak wcześniej, urzędnicy wystąpią z wnioskiem o dofinansowanie do Banku Gospodarstwa Krajowego. Dotychczas ta instytucja pokrywała 35 proc. wartości inwestycji. W tym roku jednak, ta pomoc może być znacznie większa.

- Bardzo nas ucieszyła decyzja rządu w tej sprawie. 5 marca ma wejść w życie nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali na wynajem, która przewiduje nawet 80 proc. dofinansowania. To pozwoli w znacznym stopniu odciążyć budżet miasta - zwraca uwagę dyrektor.

Do końca czerwca zostanie zakończony trzeci etap inwestycji, w którym powstaje 14 mieszkań. W pierwszym i drugi etapie oddano do użytku 22 lokale oraz budynek gospodarczy ze świetlicą dla dzieci i młodzieży. Budynki są parterowe, a mieszkania mają jeden, dwa, lub trzy pokoje.

Docelowo na tzw. „Jezioranach” powstanie łącznie 78 lokali o powierzchni od 30 do 39 metrów kwadratowych. Wszystkie budynki są podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Cała inwestycja powinna zakończyć się w 2023 roku i ma kosztować około 20 mln zł.

Dotychczasowe osiedle zostanie wyburzone. Do przesiedlenia zostało jeszcze 12 rodzin.

Reklama